kpb

Patti Cake$

tytuł oryginalny: Patti Cake$

reżyseria: Geremy Jasper
aktorzy: Danielle Macdonald, Mamoudou Athie, Bridget Everett, Siddharth Dhananjay, Cathy Moriarty, McCaul Lombardi, Patrick Brana, MC Lyte

czas trwania: 109 min.
produkcja: USA 2017
premiera: 2017-10-20
język: angielski
napisy: polskie
in English with Polish subtitles

FF Sundance 2017: konkurs główny
MFF w Cannes 2017: nominacja do Złotej Kamery za najlepszy debiut
MFF w Palm Springs 2017: najlepszy reżyser w kategorii Directors to Watch
MFF w Seattle 2017: Futurewave Youth Jury Award

Patricia Dombrowski, a.k.a. Patti Cake$, a.k.a. Killa P., siłuje się z życiem w pozbawionym perspektyw New Jersey. W wieku 23 lat jest wreszcie gotowa
wyjść na scenę i zawalczyć o ten sam rodzaj muzycznej nieśmiertelności, jaki stał się udziałem jej idola, rapera O-Z. Prostolinijna i korpulentna Patti posiada ewidentny talent do składania rymów, ale nie jest jej łatwo wyrwać się z domu, który dzieli z babcią na wózku inwalidzkim oraz zgorzkniałą, wiecznie podpitą matką.

Wszystko się zmienia, kiedy w bitwie freestylowej na parkingu dziewczyna bez większego trudu demoluje konkurencję. Dreszczyk zwycięstwa sprawia, że Patti decyduje się porzucić dotychczasowe życie i ruszyć w pogoń za marzeniami. Z pomocą najlepszego przyjaciela Jheriego, tajemniczego muzyka Basterda i ukochanej babci, aspirująca raperka dzielnie stawia czoła armii hejterów, tuzinom niezapłaconych rachunków i wszechogarniającemu marazmowi. Czy wymyślone przez Patricię alter ego, hiphopowa heroina Patti Cake$, będzie w stanie odnieść rzeczywisty sukces?

 

| PATTI CAKE$ is centered on aspiring rapper Patricia Dombrowski, a.k.a. Killa P, a.k.a. Patti Cake$, who is fighting an unlikely quest for glory in her downtrodden hometown in New Jersey.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share