kpb

Mamy2mamy

tytuł oryginalny: Telle mère, telle fille

reżyseria: Noémie Saglio
aktorzy: Jean-Luc Bideau, Juliette Binoche, Stéfi Celma, Camille Cottin, Catherine Jacob, Lambert Wilson

czas trwania: 95 min.
produkcja: Francja 2017
premiera: 2017-06-02
język: francuski
napisy: polskie
in French with Polish subtitles
info: Letnie Tanie Kinobranie

Dla Mado jej 47 lat, to nowa 20-tka. Imprezuje, szaleje, bawi się. Marzy, by na skuterze i w różowym kasku podbić ulice Paryża i serca pięknych mężczyzn. Jest absolutnym przeciwieństwem swojej córki - odpowiedzialnej, dojrzałej, a nawet trochę sztywnej 30-letniej Avril. I może to wszystko nie byłoby aż takie dziwne, gdyby nie fakt, że mieszkają razem, a córka właściwie pilnuje swojej matki i wychowuje ją, nie zawsze skutecznie. Gdyby tego było mało – obie zachodzą w ciążę: jedna bardziej, druga mniej planowaną. Burza hormonów, armagedon rodzinnych animozji. Jak przeżyć, urodzić i nie zwariować?

 

REŻYSERKA O DOBORZE OBSADY:

Od początku myślałam o Camille Cottin, która jest, moim zdaniem, najzdolniejszą i najbardziej zwariowaną aktorką swojego pokolenia. Sprawdza się w najbardziej wymyślnych, najbardziej beznadziejnych, najbardziej przesadzonych sytuacjach dramatycznych i komediowych.  (...) Camille to moja muza, moje alter-ego, ale także - odpowiednik mojej siostry bliźniaczki. Tworzę dla niej postaci skonstruowane z moich własnych neuroz, wątpliwości, pytań i fantazji. A ona wspaniale je sobie przywłaszcza. (...)
Juliette Binoche to aktorka, którą uwielbiam od zawsze. Ona też wykazała się ogromną odwagą w wyborze ról i w sposobie gry. Bez strachu zmienia rejestry. Dawno już nie widzieliśmy jej w równie radosnej, zwariowanej roli. (...) Byłam pewna, że ona i Camille stworzą wspaniały, wzruszający duet. Nie są do siebie podobne, ale obie mają w sobie tę radosną zuchwałość, duże wyczucie komizmu, szlachetność i szczerość.

Noemie Saglio, reżyserka

 

| When 30 year old Avril (Camille Cottin) announces to her 47 year old mother Mado (Juliette Binoche) that she’s pregnant, Mado behaves like a spoiled child and categorically refuses to accept her future status as “Grandmother”. But when Mado discovers that she’s also expecting a baby, the delicate balance of their relationship starts to inexorably unravel. For Avril, this is the worst blow imaginable. How could her childish mother be pregnant at the same time as she?

Pokaz w ramach: Letnie Tanie Kinobranie 2017,
tydzień 7: Życie rodzinne

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share