Moje jest inne + Polski blok filmów krótkich
reżyseria: varia
czas trwania:
107 min. |
MOJE JEST INNE | MOJE JEST INNE
reż. Antoni Pałka, Polska 2016, 47’
Dokument Antoniego Pałki, którego zbiorowym bohaterem są rodzice i rodziny gejów i lesbijek. Słuchamy wielogłosu, z którego wyłania się szok i przerażenie w chwili, kiedy matka lub ojciec dowiadują się o homoseksualnej orientacji dziecka. Z upływem czasu, kosztem ogromnych zmagań, postawy rodziców ewoluują. Relacje ulegają przewartościowaniu, cierpienie zdaje się mieć inne źródło niż psychoseksualna orientacja dziecka. Tytułowe Moje jest inne zostaje opatrzone gorzkim znakiem zapytania. Śmiałe rozwiązania w warstwie formalnej podkreślają poczucie osaczenia i wyizolowania. Z przejmującej narracji wyłania się przemiana w postrzeganiu homoseksualności, jaka dokonała się w polskiej świadomości zbiorowej na przestrzeni ostatnich kilku dekad.
+ POLSKI BLOK FILMÓW KRÓTKOMETRAŻOWYCH, 60'
HONOR | HONOR
reż. Mateusz Żegliński, Polska 2016, 13'
Głównym bohaterem filmu jest nacjonalista, który nie zgadza się na odmienności, jakie według niego zaprzeczają jego ideałom. Inspiracją do stworzenia tego dramatu było opowiadanie Marka Hłaski Miesiąc Matki Boskiej.
Film został zrealizowany na Akademii Sztuki w Szczecinie na Wydziale Malarstwa i Nowych Mediów w Pracowni Filmu Eksperymentalnego pod opieką dr hab. Huberta Czerepoka i mgr Roberta Mleczki.
KIM... BUT INSIDE IN THE DARK I'M ACHING TO BE FREE
| KIM... BUT INSIDE IN THE DARK I'M ACHING TO BE FREE
reż. Magdalena Wieczorek, Polska 2017, 10'
Historia Kim Lee pokazuje, że nie ma jednego przepisu na szczęście i każdy człowiek powinien sam ustalać jego reguły.
Dokumentalny film Magdaleny Wieczorek, który zrealizowała jako pracę dyplomową w Pracowni Techniki i Sztuki Operatorskiej prof. Andrzeja J. Jaroszewicza na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
MÓJ KONIEC ŚWIATA | MÓJ KONIEC ŚWIATA
reż. Kamil Krawczycki, Polska 2017, 33'
Eryk po kilku latach związku zostawia swojego partnera, Filipa i znika bez śladu. Filip nie może poradzić sobie z nową sytuacją, odkłada całe życie na bok, czekając na jakikolwiek znak od chłopaka. Nie wie jeszcze, że nowy dzień przyniesie wiele refleksji, zmian i przełomowych decyzji. Jak długo jesteśmy w stanie walczyć o pierwszą miłość? Czy taka walka ma sens, kiedy czujemy, że wszystko już się wypaliło? Odpowiedzi na te właśnie pytania szuka Filip, zmierzając w stronę nowego początku.
POTRZEBA | POTRZEBA
reż. Wojciech Olchowski, Polska 2016, 5'
Każdy czegoś pragnie. Zazwyczaj każdy czegoś innego… Bohater filmu odkrywa czego tak naprawdę chce od niego dwójka jego przyjaciół.
Filmy przeznaczone dla widzów powyżej 18. roku życia.
Pokaz w ramach: LGBT Film Festival 2017