kpb

Zwyczajna dziewczyna

tytuł oryginalny: Their Finest

reżyseria: Lone Scherfig
aktorzy: Gemma Arterton, Sam Claflin, Bill Nighy

czas trwania: 117 min.
produkcja: Wielka Brytania 2016
premiera: 2017-05-26
język: angielski
napisy: polskie
in English with Polish subtitles
info: Letnie Tanie Kinobranie

Catrin jest początkującą scenarzystką i właśnie zdobyła swoją wymarzoną posadę. W słynnej wytwórni filmowej trwają prace nad ogromnym i niezwykle ważnym projektem – produkcją, która podniesie obywateli na duchu. Szybko okazuje się jednak, że jej jedyna rola to wymyślanie "gadki szmatki", czyli… kobiecych dialogów. Na dodatek, na planie wszystko kręci się wokół podstarzałego aktora z rozbuchanym ego, zarozumiałego reżysera, zwariowanej agentki i… przystojnego scenarzysty, który nie wierzy, że jakakolwiek kobieta może być lepsza od niego.

 

| During the London Blitz of World War II, Catrin Cole is recruited by the British Ministry of Information to write scripts for propaganda films that the public will actually watch without scoffing.

 

Błyskotliwa i wzruszająca komedia w reżyserii Lone Scherfig, twórczyni takich produkcji, jak Jeden dzień, Była sobie dziewczyna czy Wilbur chce się zabić. W rolach głównych wystąpili Gemma Arterton (Głosy), Sam Claflin (Zanim się pojawiłeś) oraz Bill Nighy (Hotel Marigold).

 

Film prezentowany w ramach: Letnie Tanie Kinobranie 2018: tydzień 5

Wcześniej: Zwyczajna dziewczyna - pokaz przedpremierowy,
Netia OFF Camera 2017

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share