kpb

Uszy

tytuł oryginalny: Orecchie

reżyseria: Alessandro Aronadio
aktorzy: Daniele Parisi, Francesca Antonelli, Silvana Bosi, Masaria Colucci

czas trwania: 90 min.
produkcja: Włochy 2016
język: włoski
napisy: polskie, angielskie
in Italian with Polish and English subtitles
info: Cinema Italia Oggi

MFF w Wenecji 2016: Nagroda ARCA Cinema Giovanni, Nagroda FEDIC, Nagroda NuovoImaie dla najlepszego aktora (Daniele Parisi)
Festiwal Filmów Komediowych w Monte Carlo 2017: Nagroda Publiczności, najlepszy aktor (Daniele Parisi)

 

Pewien mężczyzna budzi się z męczącym szumem w uszach. Kartka przyklejona do lodówki stwierdza: Nie żyje twój przyjaciel Luigi. P.S. Zabrałam samochód. Problem w tym, że bohater nie bardzo pamięta, kim w ogóle jest Luigi. Tak zaczyna się ten tragikomiczny dzień, który prowadzi do odkrycia szaleństwa tego świata, jeden z tych dni, po których nic nie jest takie samo.

 

REŻYSER O FILMIE:

Uszy to komedia o zagubieniu się w rzeczywistości, która nas otacza. O świecie, który oszalał, który często wydaje się niezrozumiały, niebezpieczny. O strachu i o pragnieniu anonimowości, które w nas walczą. O tym szumie w uszach, który staramy się każdego dnia ignorować, ukryć pod powierzchnią życia. Jak kurz zamiatany pod dywan.
Alessandro Aronadio, reżyser

 

| A man wakes up one morning with an annoying ringing sound in his ears. A note on the fridge says: Your friend Luigi has died. P.S. I took the car. The problem is that he does not even remember who this guy Luigi is. This is just the beginning of a tragicomic day during which he will be plunged into the folly of the world, one of those days that changes your life forever.

 

Pokaz w ramach: Cinema Italia Oggi - przegląd nowego kina włoskiego

 

ZWIASTUN (w j. angielskim):

Bookmark and Share