kpb

Mr. Gaga

tytuł oryginalny: Mr. Gaga

reżyseria: Tomer Heymann
aktorzy: Ohad Naharin, Judith Brin Ingber, Tzofia Naharin, Mari Kajiwara, Avi Belleli, Tami Lotan, Naomi Blocj Fortis, Eldad Mannheim, Gina Buntz, Natalie Portman, Sonia D'Orleans Juste, David Tinchell

czas trwania: 104 min.
produkcja: Izrael / Szwecja / Niemcy/ Holandia 2015
premiera: 2017-03-10
język: hebrajski, angielski
napisy: polskie, angielskie
in Hebrew and English with Polish and English subtitles
info: Letnie Tanie Kinobranie

fot. Gadi Dagon 

Mr. Gaga to najciekawszy film o tańcu współczesnym od czasu Piny (Variety), a jednocześnie laureat wielu nagród publiczności na międzynarodowych festiwalach. To film pozwalający zrozumieć związek ciała i ruchu z naszymi emocjami.

 

Mr. Gaga opowiada o genialnym choreografie Ohadzie Naharinie, wieloletnim szefie najsłynniejszego zespołu tańca współczesnego z Izraela – Batsheva Dance Company. Reżyser Tomer Heymann towarzyszył artyście przez 8 lat, aby ukazać jego życie i niezwykłą ewolucję jako tancerza, twórcy i człowieka. Heymann rejestrował zarówno jego życie prywatne, przebieg prób zespołu, jak i zajęcia z opracowanego przez Naharina języka ruchu – GAGA – umożliwiającego każdemu wyrażenie swoich emocji poprzez taniec. W połączeniu z niepokazywanym dotychczas materiałem archiwalnym oraz fragmentami tanecznych spektakli Batshevy dostajemy fascynującą historię człowieka, który zrewolucjonizował świat tańca współczesnego.

 

| Mr. Gaga tells the story of Ohad Naharin, renowned choreographer and artistic director of the Batsheva Dance Company, an artistic genius who redefined the language of modern dance.

 

Ruch jest sposobem rozumienia siebie. Kto uważnie wsłucha się w swoje ciało, przekroczy swoje ograniczenia.
Ohad Naharin

 

REŻYSER O FILMIE:

Ziarna, z których wyrósł ten film, zostały zasadzone około 20 lat temu, kiedy po raz pierwszy zobaczyłem na scenie Batsheva Dance Company prowadzoną przez Naharina. Moja głowa i serce doświadczyły wielkiego wstrząsu, jak po koktajlu z alkoholu i narkotyków, tylko bez alkoholu i narkotyków. Kontinuum ruchu, muzyki, energii, seksualności, zmysłowości i tancerze, w których można się zakochać, zupełnie nie wiedząc dlaczego. Od tamtego wieczora sztuka tańca Batshevy stała się moją obsesją. Naharin jest ciężkim orzechem do zgryzienia, to bardzo skomplikowany i pełen sprzeczności charakter, co czyni go fascynującym tematem filmu dokumentalnego.
Tomer Heymann, reżyser

 

PRASA O FILMIE:

Elektryzujący... Fascynujący… Choreograficznie doskonały… Fantastyczne zdjęcia występów... Wyjątkowy. Najbardziej ekscytujący dokument o tańcu współczesnym od czasów Piny.
Variety

Jeśli nie wiecie o tańcu nic i w ogóle was on nie interesuje, i tak będziecie zaczarowani tym, co dzieje się na ekranie. Tancerze z grupy Batsheva ruszają się w sposób, w jaki nie podejrzewaliście, że ludzkie ciało jest w stanie.
HEEB Magazine

Pokaz w ramach: Letnie Tanie Kinobranie 2019, tydzień 4: Filmy, które cię poniosą(wcześniej w ramach:  Letnie Tanie Kinobranie 2017. Tydzień 4.: Życie jest muzyką, Mr. Gaga - pokaz przedpremierowy z udziałem producenta filmu, DKF Wysokich Obcasów: Mr. Gaga)

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share