kpb

Kot Bob i ja

tytuł oryginalny: A Street Cat Named Bob

reżyseria: Roger Spottiswoode
aktorzy: Luke Treadway, Ruta Gedmintas, Joanne Froggatt

czas trwania: 100 min.
produkcja: Wielka Brytania 2016
premiera: 2017-01-13
język: angielski
napisy: polskie
in English with Polish subtitles
info: Letnie Tanie Kinobranie

Ponury czwartkowy wieczór, to wtedy James Bowen znajduje rannego kota. Nie wie jeszcze, że rudy kocur wniesie w jego życie światło, ciepło i miłość. Poprzednie 10 lat Bowen spędził na ulicy, uciekając przed beznadzieją bezdomności w narkotyki. Kiedy poznał Boba, uczestniczył już w programie pozwalającym wyjść z uzależnienia, mieszkał wówczas w socjalnym mieszkaniu. Wciąż jednak żył z tego, co udało mu się zarobić, grając na ulicy, walcząc z demonami uzależnienia i pokusą ponownego sięgnięcia po narkotyki. Kot był więc ostatnim, czego potrzebował. Wiedział jednak czym jest cierpienie, toteż nie potrafił zostawić rannego kota samego. I tak stali się nierozłączni. Bob zyskał kochającego przyjaciela, James znalazł inspirację do zmiany życia.

 

Oparta na autobiograficznym bestsellerze, chwytająca za serce historia uzależnionego od narkotyków ulicznego grajka Jamesa Bowena, któremu w powrocie do rzeczywistości i normalnego życia pomógł... kot. Rudy, pewny siebie, chadzający (jak to kot) własnymi ścieżkami, niezależny, chimeryczny kot o najbardziej zwykłym imieniu - Bob. Główny bohater szybko przekonuje się, że to wszystko, co jest w nim zwykłego.

 

REŻYSER O FILMIE:

Ta historia jest zupełnie zniewalająca. Pokochałem szczególnie związek, jaki połączył człowieka ze zwierzęciem. Zwykle myślimy o zwierzakach jako o kimś, kogo karmimy, kim się opiekujemy, kto nas kocha, to oczywiste. Dla wielu ludzi to jednak coś więcej, znacznie więcej. Często stają się naszymi przyjaciółmi, kimś, komu się zwierzamy, stają się kimś najważniejszym. I to właśnie podstawowy element tej historii. Historii, która zdarzyła się naprawdę. Historii, która jest niezwykła, inna od wszystkich, fascynująca.
Roger Spottiswoode, reżyser

 

PRASA O FILMIE:

Pomysłowe, inspirujące kino z happy-endem, doprawione szczyptą prawdziwego charakteru.
Andy Webster, New York Times 

Treadaway jest wyjątkowo sympatyczny i uroczy w roli muzyka borykającego się z przeciwnościami, ale to Bob kradnie show.
Devan Coggan, Entertainment Weekly

 

| Based on the international best selling book. The true feel good story of how James Bowen, a busker and recovering drug addict, had his life transformed when he met a stray ginger cat.

 

Pokazy w ramach: Letnie Tanie Kinobranie 2017.
Tydzień 4.: Życie jest muzyką

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share