kpb

Plac zabaw (Playground)

tytuł oryginalny: Plac zabaw

reżyseria: Bartosz M. Kowalski
aktorzy: Michalina Świstuń, Nicolas Przygoda, Przemek Baliński

czas trwania: 85 min.
produkcja: Polska 2016
premiera: 2016-11-18
język: polski
napisy: angielskie
in Polish with English subtitles
info: Letnie Tanie Kinobranie

MFF w San Sebastian 2016: udział w konkursie głównym
Festiwal Filmowy w Gdyni 2016: udział w konkursie głównym, nagroda za debiut reżyserski (Bartosz M. Kowalski), Don Kichot - Nagroda Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych


Niewielkie miasto w Polsce. Dzień z życia nastolatków, którzy właśnie kończą szkołę podstawową. Dla Gabrysi to ostatnia szansa na wyznanie swoich uczuć. Niewinnie zapowiadające się spotkanie trójki bohaterów prowadzi do przerażającego finału. Scenariusz, nagrodzony w konkursie Script Pro, został oparty na faktach.


Plac zabaw to pełnometrażowy debiut Bartosza M. Kowalskiego, który został doceniony przez widzów i krytyków za dokumenty Moja wola i Niepowstrzymani. Autorem muzyki jest Kristian Eidnes Andersen, autor ścieżki dźwiękowej do takich filmów jak Antychryst Larsa von Triera oraz nagrodzona Oscarem Ida Pawła Pawlikowskiego. Na ekranie trójka młodych debiutantów: Michalina Świstuń, Nicolas Przygoda i Przemek Baliński w najbardziej kontrowersyjnym i najszerzej dyskutowanym na festiwalu w Gdyni filmie tego sezonu. Ich kreacje na długo po seansie nie pozwalają o sobie zapomnieć.

 

| A portrait of teenagers in the modern world. The script was inspired by real events that took place over a decade ago. The film is set in an average small town in present-day Poland. It is a day in the life of three 13-year-olds who are getting ready to celebrate the end of the school year.

 

Film jest przeznaczony wyłącznie dla widzów dorosłych.

Pokazy w ramach: Letnie Tanie Kinobranie 2017.
Tydzień 6.: Młode życie

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share