kpb

Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Stella Nostra

tytuł oryginalny: Lasse Majas detektivbyrå – Stella Nostra

reżyseria: Pontus Klänge, Walter Söderlund
aktorzy: Lukas Holgersson, Amanda Pajus, Tomas Norström. Hassan Brijany, Sara Sommerfeld

czas trwania: 80 min.
produkcja: Szwecja 2015
język: polski dubbing
Polish dubbing
info: Kino Dzieci

Kto nie kocha ślubów? Na pewno nie mieszkańcy Valleby – całe miasteczko żyje nadchodzącym wielkim dniem Sary i Dina. To taka romantyczna historia – wielka miłość i dwie od lat skłócone rodziny. I to mafijne. Ich członkowie właśnie zjeżdżają do Valleby, w końcu ślub Sary i Dina to wydarzenie roku. Tylko gdzie się podziała Stella Nostra – rodowy klejnot jednej z rodzin? Nowy konflikt wisi w powietrzu. Do akcji musi wkroczyć najlepsze biuro detektywistyczne w całym Valleby. Czy Lasse i Maja zdążą rozwiązać zagadkę, zanim kruchy pokój między dwoma sycylijskimi rodami legnie w gruzach, a wielkie wesele zostanie odwołane? Czy katastrofa jest nieunikniona?


Biuro detektywistyczne Lassego i Mai to bestsellerowa seria książek duetu Martina Widmarka (tekst) i Heleny Willis (ilustracje). Szwedzkie Jury Dziecięce od kilku lat przyznaje kolejnym tomom tytuł książki roku. Przygody dwójki detektywów (Wyd. Zakamarki) cieszą się ogromną popularnością również w Polsce.


Pontus Klänge (ur. 1964) – szwedzki aktor i reżyser. Znany ze współpracy przy Dziewczynie z tatuażem. Jego przygoda z reżyserią rozpoczęła się w 1995 roku przy serii telewizyjnej Trekronor.

 

Walter Soderlund (ur. 1956, zm. 2012) – szwedzki reżyser filmowy i telewizyjny. Znany przede wszystkim z produkcji takich jak NileCity 105.6, Percytarar, Glen Killing pa Grand oraz Make up.

 

(dla dzieci w wieku: 6+)

 

(w ramach: 3. Festiwal Filmowy Kino Dzieci 2016)

Bookmark and Share