kpb

Batman. Zabójczy żart

tytuł oryginalny: Batman: The Killing Joke

reżyseria: Sam Liu
aktorzy: Kevin Conroy, Mark Hamill, Tara Strong, Ray Wise

czas trwania: 87 min.
produkcja: USA 2016
premiera: 2016-08-19
język: angielski
napisy: polskie
in English with Polish subtitles
info: Tylko do czwartku

Animowana ekranizacja legendarnego komiksu o Mrocznym Rycerzu i jego najsłynniejszym przeciwniku.

Historia, która posłużyła za inspirację dla Mrocznego Rycerza Christophera Nolana, wyjawia nam, kim w przeszłości był Joker zanim „jeden gorszy dzień” zmienił jego życie na zawsze.


Poznaj skromne początki walczącego o uznanie komika i zobacz, jak brzemienne w skutki spotkanie z Mrocznym Rycerzem zmienia całe jego życie. Teraz zbiegły ze szpitala psychiatrycznego Arkham Joker postanawia udowodnić, że jeden fatalny dzień może doprowadzić do szaleństwa każdego, a za cel obiera sobie komisarza Gordona. Czy Batman zdoła w porę pokrzyżować obłąkańcze plany przeciwnika?

Powieść graficzna Alana Moore'a (scenariusz), autora V jak Vendetty i Strażników, oraz Briana Bollanda (rysunki) zapisała się złotymi zgłoskami w historii komiksu i nawet teraz, niemal 30 lat po premierze, wciąż jest obiektem interpretacji.

Głosów do filmu użyczyli Kevin Conroy jako Batman, Tara Strong jako Batgirl, Ray Wise (pamiętny jako Leland Palmer z serialu Twin Peaks) jako komisarz Gordon oraz Mark Hamill (znany jako Luke Skywalker z cyklu Gwiezdnych wojen) jako Joker.

Film wyświetlany w wersji oryginalnej z polskimi napisami.

UWAGA! Film przeznaczony jest tylko dla widzów dorosłych.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share