kpb

Lolo

tytuł oryginalny: Lolo

reżyseria: Julie Delpy
aktorzy: Julie Delpy, Dany Boon, Vincent Lacoste, Karin Viard

czas trwania: 99 min.
produkcja: Francja 2015
premiera: 2016-06-24
język: francuski
napisy: polskie
in French with Polish subtitles
info: Letnie Tanie Kinobranie

MFF w Wenecji 2015: oficjalna premiera
Netia Off Camera 2016: film otwarcia


Po sukcesach 2 dni w Paryżu i 2 dni w Nowym Jorku nominowana do Oscara Julie Delpy ponownie staje za kamerą. W swojej najnowszej komedii Lolo opowiada o zakochanej parze, której na drodze do udanego związku stają nie rodzice, a nastoletni syn głównej bohaterki.

Wioletta jest po czterdziestce i właśnie przeżywa drugą młodość, spędzając wakacje życia na południu Francji u boku nowego partnera. Jean-René może nie jest typem eleganta, za to charakteryzują go nieprzeciętne poczucie humoru i spontaniczność, które udzielają się nieco sztywnej i pedantycznej Wioletcie. Kłopoty zaczynają się, gdy zakochana para wraca razem do Paryża. Tam następuje brutalne zderzenie z rzeczywistością, a dokładnie z zaborczym, nastoletnim synem Wioletty, który zrobi wszystko, by zniechęcić kochanka matki i pozbyć się go raz na zawsze.

W filmie u boku Delpy występują uznany komik Dany Boon (Jeszcze dalej niż północ), Karin Viard (Rozumiemy się bez słów) oraz wschodząca gwiazda francuskiego ekranu, Vincent Lacoste (Dziennik panny służącej). W specjalnych rolach wystąpili legendarny projektant mody Karl Lagerfeld oraz pisarz Frédéric Beigbeder.

Określany mianem komedii dla szerokiej publiczności Lolo kreśli bardzo surowy, czarny, ale jednocześnie niezwykle zabawny portret rodziny, która scala się na nowo.
Gwenola Trouillard, Télé 2 semaines

Postaci są wyborne, dialogi cięte, a wymiany zdań trafiają w sedno.
Marilyne Letertre, Metro

 

Wcześniej w ramach: Letnie Tanie Kinobranie 2017.
Tydzień 6.: Młode życie

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share