kpb

Pitbull. Nowe porządki

tytuł oryginalny: Pitbull. Nowe porządki

reżyseria: Patryk Vega
aktorzy: Bogusław Linda, Piotr Stramowski, Andrzej Grabowski, Krzysztof Czeczot, Tomasz Oświeciński, Maja Ostaszewska, Agnieszka Dygant, Anna Mucha, Beata Kawka, Anna Karczmarczyk, Julia Pogrebińska

czas trwania: 133 min.
produkcja: Polska 2016
premiera: 2016-01-22
język: polski
in Polish without subtitles
info: Letnie Tanie Kinobranie

Najnowszy film Patryka Vegi, reżysera Służb specjalnych.

„Będzie zabójstwo. I ja w nim będę brał udział. A mówię ci to tylko dlatego, że mi tego nie udowodnisz”. Tymi słowami Bogusław Linda, w roli gangstera złamanego przeszłością, powraca na wielki ekran. W filmie Pitbull. Nowe porządki rzuca wyzwanie niepokornemu policjantowi o pseudonimie Majami z mokotowskiej komendy. Gdy Majami zaczyna rozpracowywać grupę gangsterów, jego droga przecina się z bohaterami kultowego serialu Pitbull - Gebelsem, Igorem i Barszczykiem.

Okazuje się, że sekcja zabójstw z Pałacu Mostowskich rozpracowuję Grupę Mokotowską do tematu „Gangu obcinaczy palców”, odpowiedzialnego za serię porwań i zabójstw. Policjanci z obydwu komend zaczynają rozumieć, że mają do czynienia z najsilniejszą organizacją przestępczą w Polsce i jeśli chcą ją rozbić, muszą ze sobą współpracować. Patryk Vega w sposób bezkompromisowy ukazuje życie policjantów, a także po raz pierwszy odsłania przed nami świat gangsterów.

Pitbull. Nowe porządki to nowe spojrzenie na policję i przestępczość.

W ciągu 10 lat policja i przestępczość w Polsce zmieniły się tak bardzo, że postanowiłem to pokazać. Główny bohater policyjny, który pracował pod przykryciem w gangu handlarzy narkotyków, ma irokeza i jest cały wytatuowany. Dawniej tacy policjanci nie istnieli. To, co jest także odkrywcze w kolejnym to ukazanie środowiska gangsterów. Na potrzeby scenariusza udało mi się wniknąć w świat przestępców tak bardzo, że dokumentowałem go równie silnie, jak policję. W filmie nie ma praktycznie wymyślonych dialogów. Wszystkie sceny i sytuacje ukazujące policjantów i gangsterów są jeden do jednego przeniesione z życia. Liczne sceny zostały zrealizowane przy użyciu ukrytej kamery w zastanym tłumie. to męski pojedynek w świecie prawdziwych facetów. Patryk Vega

Poza Bogusławem Lindą wraz z filmem powraca znany fanom Pitbulla Gebels (Andrzej Grabowski), Igor (Paweł Królikowski) i Barszczyk (Michał Kula), a także gwiazda Służb specjalnych, Krzysztof Czeczot. W zaskakujące kreacje postaci kobiecych wcieliły się: Maja Ostaszewska, Agnieszka Dygant, Anna Mucha, Beata Kawka, znana z Galerianek Anna Karczmarczyk oraz Julia Pogrebińska. W roli Majami widzowie zobaczą debiutującego na wielkim ekranie Piotra Stramowskiego.

Pokaz w ramach festiwalu Letnie Tanie Kinobranie 2016,
tydzień 2: Męski świat.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share