kpb

Malerai

Zespół Malerai powstał przed laty z inicjatywy klarnecisty Michała Górczyńskiego i stał się składem konsekwentnie realizującym pomysł grania „muzyki do języków świata”.

Ma na swoim koncie dwie płyty: Preparing to dance z Marcinem Maseckim i Hanną Goldstein, z muzyką do poezji w jidysz Ahrona Yremiyahu Tauba, oraz Utsuroi z Kazuhisą Uchihashim oraz Mayą R, do poezji japońskiej Kawahigashiego Hekigoto, Yoshihiro Harady oraz japońskich przekładów poezji Fryderyka Nietzschego. Każdy z cykli kompozycji Michała Górczyńskiego próbuje w delikatny sposób odkrywać tajemnice naszych muzycznych wyobrażeń o innych narodach.

W skład zespołu wchodzą Dagna Sadkowska, Michał Górczyński i Mikołaj Pałosz. Oprócz aktywności w Malerai muzycy są czynnymi interpretatorami muzyki współczesnej i improwizatorami. Obecnie zespół pracuje nad nową płytą do poezji perskiej Dżalaluddina Rumiego z udziałem irańskiej wokalistki Avy Bargh oraz Farzada Goodarziego, grającego na tombaku. Płyta ma się ukazać w kwietniu 2016 roku.

| An unconventional trio - consisting of clarinet, violin and cello - which follows the dream of playing music inspired by entire world.

W składzie:
Michał Górczyński - klarnet, kompozycja
Dagna Sadkowska - skrzypce
Mikołaj Pałosz - wiolonczela

// Facebook

(fot.: Agnieszka Kann


Zespół wystąpi podczas pokazu:

ZMĘCZONA ŚMIERĆ, reż. Fritz Lang
- niedziela, 6 grudnia, godz. 15.00 
| DESTINY, dir. Fritz Lang
- Sunday, December 6, 3.00 p.m.

Pokaz z muzyką na żywo w ramach 16. Festiwal Filmu Niemego.

Bookmark and Share