kpb

Pieśń słonia

tytuł oryginalny: Elephant Song

reżyseria: Charles Binamé
aktorzy: Bruce Greenwood, Xavier Dolan, Catherine Keener, Carrie-Anne Moss

czas trwania: 110 min.
produkcja: Kanada 2014
premiera: 2015-09-04
język: angielski
napisy: polskie
in English with Polish subtitles
info: Letnie Tanie Kinobranie

MFF w Toronto 2014
MFF w Vancouver 2014
T-Mobile Nowe Horyzonty Wrocław 2015

Kanadyjski dramat ze świetną rolą Xaviera Dolana (Zabiłem moją matkę, Wyśnione miłości, Tom), któremu towarzyszą takie gwiazdy, jak Bruce Greenwood (Star Trek, Ja, robot), Catherine Keener (dwukrotnie nominowana do Oscara za Capote i Być jak John Malkovich) oraz Carrie-Anne Moss (seria Matrix, Memento).

Michael (Xavier Dolan) zabił swoją matkę, słynną śpiewaczkę operową. Wyrokiem sądu został zamknięty w szpitalu psychiatrycznym. Jest tam już ponad 5 lat. Nagle w niejasnych okolicznościach znika doktor Lawrence, który prowadził jego terapię. Dyrektor szpitala, doktor Green, postanawia przesłuchać Michaela. Ten zgadza się na współpracę, ale na własnych warunkach. Odkrywając kolejne sekrety, wciąga doktora w przebiegłą grę.

Reżyser Charles Binamé o filmie: Zainspirowany sztuką Nicolsa Billon film Pieśń słonia to jakby historia w historii, jak rosyjska lalka matrioszka. To metafora umysłu młodego Michaela zamkniętego na oddziale psychiatrycznym. Każdym posunięciem odsłania nowe, nieprzewidziane fakty i w ten sposób manipuluje doktorem Greenem. Ich zacięta, a jednocześnie intymna relacja odbija się echem daleko poza murami szpitala. Rezonuje wydarzeniami z przeszłości, ale przede wszystkim ma istotny wpływ na teraźniejszość i przyszłość. Rozgrywka Michaela staje się areną dla prawdy i ironicznie, miłości, której osamotniony chłopiec nigdy nie doświadczył. Dla mnie w tym właśnie tkwi piękno tego filmu.

Ogląda się świetnie!
Krytyka Polityczna
Pieśń słonia to spektakl dwóch aktorów i dla nich warto ten film obejrzeć. Magazyn FILM

| A doctor (Bruce Greenwood) interviews a mental patient (Xavier Dolan) whose doctor vanished, despite a nurse's warning that he is being drawn into a diabolical trap.

Pokaz w ramach festiwalu Letnie Tanie Kinobranie 2016,
tydzień 5: Nasz świat wewnętrzny
.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share