kpb

Amy

tytuł oryginalny: Amy

reżyseria: Asif Kapadia
aktorzy: Amy Winehouse

czas trwania: 127 min.
produkcja: Wlk. Brytania 2015
premiera: 2015-08-07
język: angielski
napisy: polskie
in English with Polish subtitles
info: dostępny na E-Kino Pod Baranami

OSCAR 2016 za najlepszy dokument
MFF w Cannes 2015: oficjalna premiera
Brytyjskie Nagrody Filmowe BAFTA 2016: najlepszy dokument, nominacja za najlepszy film brytyjski
Europejskie Nagrody Filmowe 2015: najlepszy dokument


Film dostępny na E-Kino Pod Baranami.


Nieznana, prawdziwa historia wielkiej gwiazdy - błyskotliwej dziewczyny, obdarzonej wyjątkowym talentem, która w rekordowo krótkim czasie osiągnęła szczyty sławy. Przejmująca opowieść o inteligentnej i skomplikowanej kobiecie, która chciała tylko, aby ją kochano.

Kim była naprawdę Amy Winehouse, która z dnia na dzień stała się ikoną światowej muzyki? Jak odmieniło ją spotkanie z mężczyzną, którego obdarzyła uczuciem silniejszym niż narkotyk? Co ukrywała przed światem? Dlaczego zginęła w tajemniczych okolicznościach w wieku zaledwie 27 lat?

Amy
to trzymająca w napięciu historia, stworzona z nieznanych dotąd materiałów, kręconych ukradkiem ujęć, zbliżeń i wyznań. Przejmujący film, który ukazuje prawdziwą historię, znaną tylko z plotkarskich portali i pierwszych stron gazet.

Amy Winehouse - z dala od kamer, prywatnie, intymnie, a także na scenie w świetle reflektorów. Jej talent, miłość i tajemnica w filmowym wydarzeniu, które zachwyciło i wzruszyło światową widownię.

Film zrealizowany przez twórców znakomitego, obsypanego nagrodami (w tym dwoma statuetkami BAFTA) dokumentu Senna z 2010 roku, który opowiadał historię legendarnego kierowcy Formuły 1.

Reżyser o filmie: To opowieść o kimś, kto potrzebuje miłości, ale nie zawsze ją otrzymuje. Często ci, którzy okazywali jej miłość, byli przez nią odpychani. Była bardzo skomplikowaną, inteligentną dziewczyną. Amy to film o miłości.  


Intymny, pełen pasji, czasami szokujący i niemal hipnotyczny.
Guardian

Odkrycie. Wszystko, co o niej wiecie, jest nieprawdziwą lub zniekształconą wersją.
Time Out

Wyjątkowy film o niezwykłej sile.
IndieWire

Ten film łamie serce.
The Times

Trzyma w napięciu niczym thriller.
LA Times

Pasjonujący, ale i bolesny portret Winehouse, jednego z najciekawszych głosów nie tylko generacji, ale całego muzycznego gatunku.
Variety 


| Amy tells the incredible story of six-time Grammy-winner Amy Winehouse - in her own words. Featuring extensive unseen archive footage and previously unheard tracks, this strikingly modern, moving and vital film shines a light on the world we live in, in a way that very few can. Amy is the 2016 Oscar Winner for Documentary Feature. The team behind the documentary also produced the award winning Senna a few years ago.

 

Pokazy w ramach: Letnie Tanie Kinobranie 2017.
Tydzień 4.: Życie jest muzyką


Wcześniej w ramach: Letnie Tanie Kinobranie 2016, tydzień 9: Poznaj prawdziwy świat.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share