kpb

Serena

tytuł oryginalny: Serena

reżyseria: Susanne Bier
aktorzy: Jennifer Lawrence, Bradley Cooper, Rhys Ifans, David Dencik, Ana Ularu, Toby Jones

czas trwania: 109 min.
produkcja: USA/Francja/Czechy 2014
premiera: 2015-02-06

info: Letnie Tanie Kinobranie

Laureatka Oscara Jennifer Lawrence (Poradnik pozytywnego myślenia, Do szpiku kości) i nominowany do czterech Oscarów Bradley Cooper (Snajper, American Hustle) w nakręconej z rozmachem sadze osadzonej w czasach wielkiego kryzysu.

Za kamerą autorka Tuż po Weselu i W lepszym świecie, Susanne Bier.

Jest rok 1929. Świeżo poślubieni Serena i George Pembertonowie przeprowadzają się do Karoliny Północnej, gdzie George prowadzi intratny biznes. Pochodząca z wielkiego miasta Serena zaskakująco szybko odnajduje się w tutejszych realiach. Okazuje się silną kobietą, nie ustępując w niczym otaczającym ją mężczyznom. Idealnie uzupełniają się z George'em w życiu i w interesach, żelazną ręką prowadząc firmę i bezlitośnie rozprawiając się z konkurencją. Gdy jednak Serena odkrywa, że George ma nieślubnego syna, postanawia pozbyć się rywalki i jej dziecka...

Film jest adaptacją barwnej powieści Rona Rasha, która - zdaniem scenarzysty Christophera Kyle'a - „posiada niezwykłą głębię i nawiązuje do wielkich tragedii, takich jak Medea czy Makbet, a jednocześnie została napisana cudownym językiem ludzi gór”.

Reżyserka o filmie: „Przeczytałam scenariusz i poczułam jakąś dziwną więź z tym światem, z rzeczywistością ludzi zajmujących się wyrębem lasów, ale zafascynowała mnie również opowieść o kobiecie, która musi sobie radzić w typowo męskim świecie”.

| The film follows newlyweds George (Bradley Cooper) and Serena Pemberton (Jennifer Lawrence) who travel from Boston to the mountains of North Carolina where they begin to build a timber empire in 1929. Serena soon shows herself to be the equal of any man: overseeing crews, hunting rattle-snakes, even saving a man’s life in the wilderness. Together, this king and queen rule their dominion, killing or vanquishing all who stand in the way of their ambitions.

Pokaz w ramach festiwalu Letnie Tanie Kinobranie 2015,
tydzień 3: Miłość i samotność.ZWIASTUN:

Bookmark and Share