kpb

Bartosz Weber (Baaba)

Multiinstrumentalista, założyciel i współzałożyciel grup Baaba i Slalom, członek Mitch & Mitch, Warszawskiej Orkiestry Rozrywkowej, stowarzyszenia Lado ABC. Obecnie skupia się nad projektem solowym pod swoim własnym nazwiskiem, w którym powraca do elektroniki. Premiera pierwszej płyty solowej nastąpi w styczniu 2019.
Jako gitarzysta i samplerzysta gra we własnym projekcie Baaba, gdzie nagrywa i wykonuje swoją muzykę z pomocą uznanych postaci polskiej sceny muzycznej. Grupa ma na swoim koncie 5 premierowych albumów i niezliczone koncerty w klubach i na uznanych festiwalach w Polsce, Anglii, Niemczech, Rosji, we Francji i USA.
W składzie Mitch & Mitch realizuje się jako gitarzysta, klawiszowiec, perkusista, perkusjonalista i operator samplera. Z tym zespołem nagrał 4 płyty, zwiedził całą Europę, docierając również do Brazylii i Izraela. Wraz z Bartłomiejem Tycińskim i Hubertem Zemlerem współtworzy Slalom.

Na Festiwalu Filmu Niemego Bartosz Weber wystąpił po raz pierwszy w 2014 roku podczas pokazu niemych filmów krótkometrażowych o kulturze rowerowej. Rok później z zespołem Slalom zaprezentował ilustrację muzyczną do filmu Wampiry autorstwa Louisa Feuillade. Uczestnicy 17. edycji Festiwalu mogli go usłyszeć podczas występu z zespołem Baaba, z którym zagrał do filmu Generał w reżyserii Bustera Keatona i Clyde'a Bruckmana.

 

| Solo project of a multi-instrumentalist and composer Bartosz Weber, making an intriguing comeback to hypnotic electronics.

 

// Oficjalna strona
// Facebook
// Bandcamp

 

Muzyk wystąpi w ramach 19. Festiwalu Filmu Niemego:

WSCHÓD I ZACHÓD reż. Ivan Abramson, Sidney M. Goldin
niedziela, 9 grudnia 2018, godz. 20.00

 

 | EAST AND WEST | OST UND WEST 
dir. Ivan Abramson, Sidney M. Goldin
Sunday, December 9, 2018, 8 p.m.

 

W dotychczasowej historii Festiwalu muzyk wystąpił podczas pokazów:
 
- 17. Festiwal Filmu Niemego (2016):

GENERAŁ (4 grudnia 2016)
(z zespołem Baaba)

- 16. Festiwal Filmu Niemego (2015):
WAMPIRY (5 grudnia 2015)
(z zespołem Slalom)

- 15. Festiwal Filmu Niemego (2014):
BICYKLE, WELOCYPEDY, ROWERY... (5 grudnia 2014)
(solo)

Bookmark and Share