kpb

Björk: Biophilia Live

tytuł oryginalny: Björk: Biophilia Live

reżyseria: Nick Fenton, Peter Strickland
aktorzy: Björk

czas trwania: 97 min.
produkcja: Wielka Brytania 2014
premiera: 2014-10-18

info: Pokaz specjalny

14. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu: Filmy o Sztuce
Karlovy Vary Film Festival
Tribeca Film Festival


Wydana w 2011 roku płyta Biophilia to wizjonerska, multimedialna opowieść o wszechświecie, przyrodzie i technologii. Projekt Björk, w którym muzyce towarzyszy aplikacja mobilna, to pierwszy na świecie app album - częściowo zrealizowany na iPadzie, wydany we współpracy z firmą Apple.

Artystka zdecydowała się na zarejestrowanie ostatniego z serii wyjątkowych koncertów promujących materiał z albumu, a podjęli się tego dwaj znani eksperci w dziedzinie dokumentacji występów muzycznych, Nick Fenton (All Tomorrow's Parties, Arctic Monkeys At The Apollo) i Peter Strickland (Katalin Varga, Berberian Sound Studio). Efektem ich pracy jest sfilmowany przy użyciu 16 kamer, pełen magii film muzyczny, w pełni oddający specyficzną atmosferę twórczości oraz występów na żywo Björk.

Björk: Biophilia Live to zapis zachwycającego koncertu będącego niezwykłym audiowizualnym spektaklem z udziałem 24-osobowego chóru oraz specjalnie skonstruowanych instrumentów. Koncert uzupełniają oryginalne animacje, przetworzone zdjęcia przyrody oraz narracja Davida Attenborough - brytyjskiego popularyzatora wiedzy przyrodniczej na świecie.

Nie trzeba do tego filmu przekonywać, bo tylko Björk potrafi śpiewać o płytach tektonicznych przy dźwiękach transformatora Tesli, sprawiając, że można do tego tańczyć. To widowisko, na którym każdy fan chciałby się znaleźć, a w kinie można poudawać, że się na nim jest. Natalia Kaniak, Na Horyzoncie

Film zawiera sekwencje migających świateł, które mogą wpływać na widzów z objawami padaczki fotogennej (światłoczułej).
|
This film contains sequences of flashing lights, which might affect customers who are susceptible to photosensitive epilepsy.


Pokaz specjalny: Björk: Biophilia Live #2

(także w ramach: Björk: Biophilia Live #1)


ZWIASTUN:

Bookmark and Share