kpb

Zanim zasnę

tytuł oryginalny: Before I Go To Sleep

reżyseria: Rowan Joffé
aktorzy: Nicole Kidman, Colin Firth, Mark Strong, Anne-Marie Duff, Deborah Rosan

czas trwania: 92 min.
produkcja: Wielka Brytania/USA/Francja/Szwecja 2014
premiera: 2014-09-12

info: Letnie Tanie Kinobranie

Wyprodukowany przez Ridleya Scotta film na miarę Memento i Incepcji, z Nicole Kidman i Colinem Firthem w rolach głównych.

Ekranizacja bestsellera Stevena J. Watsona, jednego z najlepszych książkowych thrillerów XXI wieku.

Christine (Kidman) codziennie budzi się, nie pamiętając kim jest i nie potrafiąc przypomnieć sobie żadnych faktów z przeszłości. Będąca efektem wypadku sprzed lat amnezja sprawia, że jest uzależniona od otaczającego ją troską męża (Firth). W celu uporządkowania rzeczywistości prowadzi pamiętnik, w którym opisuje otaczający ją świat. Gdy jej zapiski zaczynają coraz bardziej odbiegać od tego, co słyszy od współmałżonka, postanawia za wszelką cenę odkryć prawdę o swojej przeszłości.

Film jest kolejnym po Drodze do zapomnienia wspólnym filmem Nicole Kidman i Colina Firtha. „To dla mnie kolejna możliwość zagrania u boku jednego z najlepszych aktorów świata. Przy każdym projekcie, w którym teraz gram, mówię producentom, żeby zaoferowali Colinowi jakąś rolę” - mówi ze śmiechem Kidman. „Uwielbiam z nim pracować, jest świetny w tym co robi, potrafi słuchać i wyciągać z każdej postaci mnóstwo niuansów. To na dodatek przezabawny facet, prezentujący najlepszy możliwy typ brytyjskiego humoru, co w pewien sposób pomagało nam na planie. Nie ma się bowiem co oszukiwać, w tym filmie musiał zrobić kilka mało pozytywnych rzeczy i takiego bohatera w jego wykonaniu widzowie na pewno się nie spodziewają” - dodaje aktorka.

Na ekranie towarzyszą im Mark Strong (W sieci kłamstw, Szpieg), Anne-Marie Duff (Siostry Magdalenki, Notatki o skandalu) i Deborah Rosan (Jack Ryan: Teoria chaosu).


| In this psychological thriller based on the best-selling novel, director Rowan Joffe weaves a terrifying tale of a woman that is struggling to piece together her life and find out who she can trust. Starring Colin Firth, Mark Strong and Academy Award winner Nicole Kidman, Before I Go To Sleep is a shocking portrayal of trust, memory and the secrets we keep from the ones we love the most.


Pokaz w ramach festiwalu
Letnie Tanie Kinobranie 2015,
tydzień 8: Magia i codzienność.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share