kpb

Supermarket

tytuł oryginalny: Supermarket

reżyseria: Maciej Żak
aktorzy: Marian Dziędziel, Mikołaj Roznerski, Tomasz Sapryk, Wojciech Zieliński, Iza Kuna, Przemysław Bluszcz

czas trwania: 84 min.
produkcja: Polska 2012

info: Letnie Tanie Kinobranie

37. Gdynia Film Festival: konkurs główny

12 godzin, które nie są normalnym dniem w supermarkecie, szef ochrony, który skrywa brutalną przeszłość i rozmowa, która nie jest zwyczajnym ultimatum... Supermarket - thriller z udziałem nagrodzonego na 49. MFF w Antalii Mariana Dziędziela w roli zręcznego manipulatora. Na ekranie towarzyszą mu Mikołaj Roznerski, Wojciech Zieliński, Izabela Kuna, Tomasz Sapryk i Przemysław Bluszcz.

Gdy w sylwestrową noc w supermarkecie znika jeden z klientów, wiadomo że dla wszystkich zamieszanych w sprawę nic już nie będzie takie jak przedtem.

Reżyser o filmie: „Przy pisaniu scenariusza najbardziej interesowało mnie poczucie bezpieczeństwa. Zwykły supermarket nie wyzwala w ludziach uczucia strachu, niepewności. Czujemy się tam pewnie, bezpiecznie, wchodzimy, kupujemy, wychodzimy. Film pokazuje, że bezpieczeństwo jest ułudą a zło jest tuż obok, na wyciągnięcie ręki. Kontrast wydarzeń i miejsca akcji wszystko to uwypukla. Wszystko dzieje się w świecie, który jest kolorowy, radosny, typowo sylwestrowy. Przy bliższej analizie na jaw wychodzą układy, kradzieże, kłamstwa i załganie”.

Supermarket to (...) coraz śmielsza próba robienia polskiego kina gatunkowego. Żak udowadnia, że nie jest to takie trudne, a efekty, choć może nie rzucające na kolana, wcale nie muszą okazać się nieporadne i żenujące.” Wp.pl

Maciej Żak daje Marianowi Dziędzielowi kolejną rolę, w jakiej aktor znakomicie się odnajduje, a widzom szansę na samodzielną ocenę historii, w której nie wartościuje niczego, ale pokazuje wszystko.” Interia.pl

Film prezentowany w cyklu Letnie Tanie Kinobranie 2013,
tydzień 4: Przedsionek piekła.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share