kpb

Jestem Bogiem

tytuł oryginalny: Limitless

reżyseria: Neil Burger
aktorzy: Robert De Niro, Bradley Cooper, Abbie Cornish, Anna Friel, Johnny Whitworth, Andrew Howard, Robert John Burke, Tomas Arana

czas trwania: 105 min.
produkcja: USA 2011

Robert De Niro, Bradley Cooper (Kac Vegas) i wschodząca gwiazda młodego pokolenia Abbie Cornish (Jaśniejsza od gwiazd) w energicznym thrillerze o tajemniczym leku, który poszerza zdolności ludzkie. Film w reżyserii Neila Burgera (Iluzjonista) na podstawie bestsellerowej powieści Alana Gynna, Dawka geniuszu.

Jestem Bogiem opowiada o pisarzu, którego życie ulega diametralnej przemianie, kiedy zażywa „inteligentny narkotyk” pozwalający używać 100% możliwości własnego mózgu i w ten sposób stać się idealną wersją samego siebie.

Po zażyciu narkotyku NZT Eddie Morra (Cooper) jest w stanie przypomnieć sobie wszystko, co kiedykolwiek czytał, słyszał lub widział, w ciągu doby nauczyć się każdego języka obcego, rozwiązywać skomplikowane równania matematyczne oraz oczarować swoją osobowością każdego napotkanego człowieka. Pod warunkiem, że systematycznie zażywa nieprzetestowany narkotyk.

Eddie szturmem zdobywa Wall Street, zbijając niemałą fortunę. Jego osiągnięcia przyciągają uwagę potentata Carla Van Loona (De Niro), który zaprasza go do współpracy. Ale sukces ma też swoją ciemną stronę. Eddie zaczyna być obserwowany przez ludzi, którzy nie cofną się przed niczym, by dostać NZT w swoje ręce. Jego życie znajduje się w niebezpieczeństwie, a efekty uboczne narkotyku zaczynają zbierać swoje żniwo.

Film prezentowany w ramach cyklu Letnie Tanie Kinobranie 2012, tydzień 4: Odkrywanie tajemnic.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share