kpb

Rzecz o mych smutnych dziwkach

tytuł oryginalny: Memoria de mis putas tristes

reżyseria: Henning Carlsen
aktorzy: Emilio Echevarría, Geraldine Chaplin, Paola Medina, Luis Miguel Lombana, Diego Zinker, Olivia Molina, Ángela Molina, Evangelina Martínez, Evangelina Sosa Martínez, Alejandra Barros, Arturo Beristain

czas trwania: 97 min.
produkcja: Meksyk/Hiszpania/Dania/USA 2011
premiera: 2012-07-20

Festiwal Filmu Hiszpańskiego w Maladze 2012: Nagroda Specjalna Jury

W seksie szukamy pociechy, gdy cierpimy na niedostatek miłości.
Gabriel Garcia Márquez

Ekranizacja ostatniej dotąd powieści autora Miłości w czasach zarazy Gabriela Garcii Márqueza. Przesycona zmysłowością opowieść o emerytowanym dziennikarzu, który po latach korzystania z życia zdobywa się na odwagę, by spełnić swoją największą erotyczną fantazję.

Marzy o szalonej, pełnej uniesień nocy z dziewicą. Ta niecodzienna zachcianka wprowadza w jego życie niepokój, czyżby to była jego prawdziwa pierwsza i być może ostatnia miłość w życiu?

Reżyser o literackim pierwowzorze: „Rzecz o mych smutnych dziwkach - kusząco zmysłowa i jednocześnie uroczo niewinna przygoda - opowiada urzekającą historię spóźnionej miłości, odkrytej dopiero w starczym wieku”.

Film zrealizował uznany duński reżyser, Henning Carslen. Współscenarzystą filmu jest legendarny współpracownik Luisa Buñuela, Jean-Claude Carrière.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share