kpb

Mroczny Rycerz powstaje

tytuł oryginalny: The Dark Knight Rises

reżyseria: Christopher Nolan
aktorzy: Christian Bale, Tom Hardy, Anne Hathaway, Joseph Gordon-Levitt, Marion Cotillard, Morgan Freeman, Michael Caine

czas trwania: 165 min.
produkcja: USA 2012
premiera: 2012-07-27

Zwieńczenie trylogii o Batmanie autorstwa Christophera Nolana - kontynuacja filmów Batman - Początek i Mroczny Rycerz.

Minęło już osiem lat od zniknięcia Batmana, który w jednej chwili z bohatera stał się zbiegiem. Biorąc na siebie winę za śmierć prokuratora okręgowego, Harveya Denta, Mroczny Rycerz poświęcił wszystko dla tego, co on oraz komisarz Gordon uznali za wyższe dobro.

Wszystko zmienia przybyciem sprytnej włamywaczki, kobiety-kota, realizującej własny, ukryty plan. O wiele bardziej niebezpieczne jest jednak pojawienie się Bane’a, zamaskowanego terrorysty, którego bezwzględne zamiary wobec Gotham City zmuszają Bruce’a do powrotu z dobrowolnego wygnania.

Stojący na czele gwiazdorskiej obsady Christian Bale (Fighter) ponownie wciela się w podwójną rolę Bruce'a Wayne'a/Batmana. W filmie występują również Anne Hathaway (Rachel wychodzi za mąż) w roli Seliny Kyle, Tom Hardy (Bronson, Szpieg) jako Bane, Marion Cotillard (Niczego nie żałuję - Edith Piaf) w roli Mirandy Tate oraz Joseph Gordon-Levitt (Incepcja, 500 dni miłości) jako John Blake.

Ponownie do obsady dołączyli Michael Caine (Wbrew regułom) w roli Alfreda, Gary Oldman (Szpieg) - w roli porucznika Gordona, a Morgan Freeman (Za wszelką cenę) - Luciusa Foxa.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share