kpb

2 dni w Nowym Jorku

tytuł oryginalny: 2 Days in New York

reżyseria: Julie Delpy
aktorzy: Julie Delpy, Chris Rock, Albert Delpy, Alexia Landeau, Alexandre Nahon, Vincent Gallo

czas trwania: 91 min.
produkcja: Francja/USA/Niemcy 2012
premiera: 2012-06-29

info: Letnie Tanie Kinobranie

Owacyjnie przyjęta na festiwalu w Sundance kontynuacja Dwóch dni w Paryżu, porównywana przez krytykę z najlepszymi komediami Woody’ego Allena.

Po rozstaniu z Jackiem, Marion (Julie Delpy) przenosi się do Nowego Jorku, gdzie, przygotowując wystawę swoich fotografii, poznaje słynnego prezentera radiowego Mingusa (Chris Rock). Wszystko zdaje się ich dzielić, ale to właśnie w ramionach obdarzonego ciętym dowcipem gwiazdora eteru ponętna Francuzka znajdzie pocieszenie po miłosnym zawodzie. Ich sielankę zakłóci nagła wizyta ekscentrycznego ojca Marion (ojciec reżyserki Albert Delpy) i jej wiecznie niezaspokojonej seksualnie siostry. W dodatku, gdy pracami utalentowanej artystki zainteresuje się bogaty playboy (Vincent Gallo, nagrodzony na Festiwalu w Wenecji za kreację w Essential Killing Jerzego Skolimowskiego), nowojorski romans barwnej pary zamieni się w prawdziwą lawinę kulturowych i miłosnych nieporozumień.

Pikantna francusko-amerykańska komedia kusząca widzów rubasznym humorem i szalonymi bohaterami... Nowy Jork w filmie Delpy pulsuje kolorami, muzyką najróżniejszego typu i barwnymi postaciami, które składają się na tkankę życia w pełnej chaosu metropolii” Todd Mc Carthy, Hollywood Reporter

„Zabawna opowieść wydaje się doskonałym komentarzem do wykorzystującego autobiograficzne wątki filmu Delpy. Reżyserka w humorystyczny sposób cementuje nierozerwalny związek sztuki i życia”
Karolina Wawer, Stopklatka 

(także: Letnie Tanie Kinobranie 2013, tydzień 1: Siła uśmiechu)


ZWIASTUN:

Bookmark and Share