kpb

Montevideo, smak zwycięstwa

tytuł oryginalny: Montevideo, Bog te video

reżyseria: Dragan Bjelogrlić
aktorzy: Miloš Biković, Petar Strugar, Predrag Vasić, Viktor Savić, Nina Janković, Danina Jeftić

czas trwania: 140 min.
produkcja: Serbia 2010
premiera: 2012-06-08

Nagroda Publiczności dla najlepszego filmu w konkursie głównym MFF w Moskwie 2011
Nagroda Publiczności 5. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2011

MTV Movie Awards 2011 w kategorii najlepszy film, najlepsza aktorka - Nina Jankovic, najlepszy aktor - Milos Bikovic
FIPRESCI Serbia 2010 - nagrody w kategoriach najlepszy film, najlepsza reżyseria, najlepszy scenariusz, najlepsze zdjęcia, najlepsza scenografia


Barwna i pełna humoru opowieść o chłopakach z belgradzkiej drużyny piłkarskiej, którzy mieli odwagę walczyć o swoje marzenia. O śmiałkach, którym udział w pierwszych Mistrzostwach Świata w Montevideo pozwolił stać się żywą legendą.

Oparty na prawdziwych wydarzeniach film Dragana Bjelogrlića ukazuje legendarne zwycięstwo serbskiej drużyny trenowanej przez inżyniera Boško Simonovića podczas Pierwszych Piłkarskich Mistrzostw Świata w Montevideo 1930 roku.

Reżyser Dragan Bjelogrlić, także bardzo znany serbski aktor, o filmie: „Zniszczona wojną i wyczerpana Serbia poznaje wynalazki współczesnego, nowoczesnego świata, takie jak film, media, moda, muzyka i oczywiście piłka nożna, próbuje odnaleźć się w tym, co wkrótce stanie się XX wiekiem. W tym chaosie, który towarzyszy powstawaniu nowego społeczeństwa, pomiędzy wiecznym błotem i nową modą salonową, dzięki tym nowinkom łączącym świat, grupa entuzjastów zapragnie poprowadzić młodą i niedojrzałą Serbię (a potem Jugosławię) na pierwsze Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Urugwaju. Wierzę, że nasza opowieść jest właśnie o tym...”.
 
Montevideo to epicka, pięknie zrobiona fabuła.” Grażyna Torbicka, TVP 2
„Serbski film urzekł publiczność Dwóch Brzegów.” Orange.pl
„Oparty na prawdziwej historii jugosłowiańskiej drużyny piłkarskiej konkurencyjnej w Pucharze Świata 1930, to porywający film sportowy i bujny romans w duchu epoki.” Stefan Feber, Hollywood Reporter
„Film nakrapiany humorem akcji i seksapilem.”
Hollywood Reporter


ZWIASTUN:

Bookmark and Share