kpb

Jazda na krawędzi

tytuł oryginalny: TT 3D: Closer to the edge

reżyseria: Richard De Aragues
aktorzy: Guy Martin, Ian Hutchinson, John McGuinness, Jared Leto (narrator)

czas trwania: 104 min.
produkcja: Wielka Brytania 2011
premiera: 2012-04-06

Motocykle 3D: Jazda na krawędzi - najlepiej sprzedająca się produkcja dokumentalna w historii brytyjskiej kinematografii. Na ekrany polskich kin film trafia w technologii trójwymiarowej 3D.

To opowieść o pasji, wolności wyboru i woli walki, której akcja rozgrywa się na brytyjskiej wyspie Man. Już od 1904 roku organizowane są tam uliczne wyścigi motocyklowe „Isle of Man TT Races”, zaliczane do jednych z najbardziej widowiskowych i niebezpiecznych imprez tego typu na świecie. Wyspa jest jedynym terytorium należącym do Wielkiej Brytanii, na którym nie obowiązuje ograniczenie prędkości.

W filmie występuje jedna z najgłośniejszych postaci ostatnich lat, 29-letnia gwiazda, człowiek legenda drogowych wyścigów motocyklowych, Guy Martin. Bohaterem filmu jest także Ian Hutchinson, który na motocyklu CBR600RR wygrał 5 kolejnych wyścigów na Isle of Man w 2010 roku. Dokonał tego jako pierwszy w historii. Narratorem filmu jest Jared Leto, amerykański aktor znany z takich filmów jak Cienka czerwona linia, Podziemny krąg, Requiem dla snu czy Mr Nobody, wokalista i gitarzysta zespołu „30 seconds to Mars”.

Film prezentowany w ramach cyklu Letnie Tanie Kinobranie 2012, tydzień 5: Męski punkt widzenia.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share