kpb

Zestaw bajek ze Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej: Bolek i Lolek, Reksio i in.

ZESTAW BAJEK ZE STUDIA FILMÓW RYSUNKOWYCH W BIELSKU-BIAŁEJ
- Bolek i Lolek, Reksio, Przygody Błękitnego Rycerzyka i in.
, 43’

+ FAMIGA: spotkanie z psem Kiperem


BOLEK I LOLEK: DWAJ RYCERZE
reż. Władysław Nehrebecki, Polska 1964
Bolek i Lolek wybierają się do starego zamku. W nocy straszy chłopców biała myszka i sowa. Znajdują starą zbroję, którą odnoszą do muzeum.

PRZYGODY BŁĘKITNEGO RYCERZYKA: ZASADZKA

reż. Lechosław Marszałek, Polska 1965
Błękitny Rycerzyk wyrusza wraz z giermkiem w daleką drogę, aby uwolnić siostrę Królowej Motyli. Po wielu perypetiach dociera do zamku, w którym więziona jest księżniczka. Błękitny Rycerzyk pokonuje okrutnego zalotnika-porywacza i wraz z księżniczką rusza w powrotną drogę.

REKSIO REMONTUJE
reż. Lechosław Marszałek, Polska 1980
Reksio chce przeprowadzić remont generalny swojego mieszkania. Ma spore kłopoty z dostaniem odpowiednich materiałów oraz z fachowcami, ponieważ każdy z nich niszczy robotę poprzednika. Zdenerwowany Reksio postanawia sam wyremontować zniszczoną przez fachowców budę.

DOMEK
reż. Aleksandra Magnuszewska-Oczko, Polska 2006
Film opowiada o małym ślimaczku Maciusiu, który wiedzie spokojne życie na pięknej łące w towarzystwie radosnej i ruchliwej sąsiadki Biedronki. Powolny ze swej natury, obciążony muszelką-domkiem, pewnego dnia postanawia radykalnie odmienić swój los. Porzuca swoje schronienie i rusza w świat z nadzieją, że gdzieś znajdzie lepsze lokum i ciekawsze życie.

Filmy prezentowane w ramach cyklu Baranki Dzieciom.

Bookmark and Share