kpb

Niebezpieczna metoda

tytuł oryginalny: A Dangerous Method

reżyseria: David Cronenberg
aktorzy: Keira Knightley, Viggo Mortensen, Michael Fassbender, Vincent Cassel

czas trwania: 93 min.
produkcja: Wielka Brytania /Francja /Irlandia /Kanada /Niemcy 2011
premiera: 2011-11-10

MFF w Wenecji 2011: oficjalna selekcja - konkurs główny
Złote Globy 2012 - nominacja: najlepszy aktor drugoplanowy - Viggo Mortensen

Keira Knightley (Księżna, Piraci z Karaibów) w skandalizującej i pełnej erotyzmu opowieści o zakazanym trójkącie miłosnym w reżyserii Davida Cronenberga - twórcy Historii przemocy i Nagiego lunchu. Scenariusz filmu napisał Christopher Hampton, scenarzysta Niebezpiecznych związków.

Zygmunt Freud i Carl Jung, dwaj wielcy twórcy psychoanalizy, poznają się dzięki 19-letniej, pięknej Sabinie cierpiącej na ataki histerii. Pewnego dnia pacjentka przywieziona zostaje do szpitala psychiatrycznego, w którym pracuje Jung. Już wkrótce ich więź przerodzi się w coś znacznie poważniejszego niż zwykła relacja pacjentki z lekarzem. Skrywane dotąd żądze Sabiny przemienią ten związek, w pełen erotycznych perwersji, gorący romans. Historia skomplikuje się jeszcze bardziej, gdy kobieta pozna osobiście okrytego sławą i starszego od siebie Freuda. Ta znajomość doprowadzi do przełomowych odkryć dotyczących ludzkiej seksualności.

W pozostałych rolach: Viggo Mortensen (Historia przemocy, Władca pierścieni), Michael Fassbender (Bękarty wojny) oraz Vincent Cassel (Czarny łabędź).

Film prezentowany w ramach cyklu Letnie Tanie Kinobranie 2012, tydzień 5: Męski punkt widzenia.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share