kpb

Święto kozła

tytuł oryginalny: La fiesta del Chivo

reżyseria: Luis Llosa
aktorzy: Tomas Milian, Isabella Rossellini, Paul Freeman, Juan Diego Botto, Stephanie Leonidas, Shawn Elliot

czas trwania: 132 min.
produkcja: Hiszpania 2006
język: angielski
napisy: polskie, hiszpańskie
in English with Polish and Spanish subtitles
info: Kino Latynoamerykańskie

Santo Domingo (Republika Dominikany) rok 1992 - Urania Cabral powraca w rodzinne strony. Z trudem rozpoznaje w schorowanym i milczącym staruszku swojego ojca, Agustína Cabrala, niegdyś zwanego "Mózgiem". W czasach świetności sprawował on stanowisko Przewodniczącego Senatu i był prawą rękę dyktatora Rafaela Trujillo. Pewnego dnia Agustín Cabral popadł jednak w niełaskę okrutnego wodza.

Urania wspomina dramatyczne zdarzenia sprzed 30 lat, opowiadając je ciotce i kuzynkom, które nie rozumieją, dlaczego tak nagle zniknęła z kraju i zerwała kontakt z całą rodziną. W końcu Urania wyjawia im straszliwy sekret.

Święto Kozła to również historia wielu odważnych ludzi, którzy oddali życie walcząc z jedną z najkrwawszych dyktatur w historii Ameryki Łacińskiej. Oba wątki przeplatają się w filmowym kalejdoskopie miłości, nienawiści, przemocy, nadziei i śmierci. Film jest adaptacją książki Święto Kozła, autorstwa wybitnego peruwiańskiego pisarza Mario Vargasa Llosy.

 

| Urania Cabral returns to Santo Domingo, after several years, and remembers her and her family's relationship to Rafael Trujillo, the Dominican dictator, as well as the events surrounding his assassination.

 

Pokaz w ramach: Festiwal Kultury Latynoamerykańskiej 2017
(Wcześniej: Pokaz towarzyszący wizycie Mario Vargasa Llosy w Krakowie)

 

Partner pokazu: Ambasada Peru w Polsce

 

ZWIASTUN w j. hiszpańskim:

Bookmark and Share