kpb

Moja łódź podwodna

tytuł oryginalny: Submarine

reżyseria: Richard Ayoade
aktorzy: Noah Taylor, Paddy Considine, Sally Hawkins, Craig Roberts

czas trwania: 97 min.
produkcja: USA/Wielka Brytania 2010
premiera: 2012-01-27

info: Letnie Tanie Kinobranie

British Independent Film Award 2011: najlepszy scenariusz i debiut reżyserski
Brytyjskie Nagrody Filmowe BAFTA 2012 - nominacja: najlepszy brytyjski debiut
 

Urocza i ciepła komedia o dojrzewaniu wyrastająca z tradycji humoru angielskich komików, takich jak Hugh Laurie czy grupa Monty Pytona.

Bohater Mojej łodzi podwodnej - 15-letni Olivier Tate - ma w życiu dwa cele: stracić dziewictwo przed kolejnymi urodzinami i nie dopuścić do rozwodu rodziców. Realizacja obu wcale nie wydaje się taka prosta - na przeszkodzie wtajemniczenia erotycznego staje fakt, że Oliver nie należy do najpopularniejszych uczniów w szkole, natomiast osiągnięcie drugiego celu utrudnia pewien nauczyciel tańca, którym matka chłopca jest ewidentnie zauroczona. Wszystko zmienia się, gdy niespodziewanie dla niego samego uwagę na Oliviera zwraca najładniejsza dziewczynka w szkole. Dotychczasowa hierarchia wartości chłopca ulegnie przewartościowaniu.

Moja łódź podwodna to reżyserski debiut Richarda Ayoade, który do tej pory zdobywał popularność pisząc scenariusze, reżyserując i występując w telewizyjnych komediach (Technicy-magicy, Community) oraz realizując teledyski, m.in. grupy Arctic Monkeys. W filmie w rolach głównych wystąpili Noah Taylor (Podwodne życie ze Steve'em Zissou), Paddy Considine (Ultimatum Bourne'a), Sally Hawkins (zdobywczyni Złotego Globa za Happy-Go-Lucky) oraz debiutant Craig Roberts. Scenariusz Mojej łodzi podwodnej oparty jest na powieści Joe Dunthorne'a, za którą młody autor otrzymał nagrodę im. Curtisa Browne'a.

 

Film prezentowany w ramach: Letnie Tanie Kinobranie 2018: tydzień 9

Wcześniej: Letnie Tanie Kinobranie 2012, tydzień 3: Niebezpieczne związki.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share