kpb

I'm Still Here

tytuł oryginalny: I'm Still Here

reżyseria: Casey Affleck
aktorzy: Joaquin Phoenix, David Letterman, Cassey Affleck, Ben Stiller, P. Diddy

czas trwania: 106 min.
produkcja: USA 2010

Sekcja: ODKRYCIA

Debiut reżyserski uznanego aktora, Casey’a Afflecka, opowiadający o jego szwagrze, skądinąd innym uznanym aktorze, nominowanym do Oscara Joaquinie Phoenixie.

Jesienią 2008 roku Phoenix ogłosił, że rezygnuje z aktorstwa i zamierza zająć się swoją karierą muzyczną. I’m Still Here jest zapisem kilkunastu miesięcy z nowego życia aktora, który na oczach widzów zamienia się w białego rapera. Jak przystało na prawdziwego reprezentanta sceny hiphopowej, tak i w przypadku Phoenixa, muszą obowiązkowo pojawić się twarde narkotyki, prostytutki i masa niecenzuralnych wypowiedzi. Film Afflecka to portret artysty na rozdrożu, który usiłuje znaleźć nową drogę i poradzić sobie z własną sławą. Oglądamy jak Phoenix stara się nagrać płytę, pisze piosenki, wykonuje je przed publicznością, a przede wszystkim - na nowo stwarza i wymyśla własną postać sceniczną.

Film Afflecka ma formę mockumentary i można w nim odnaleźć wiele celnych, dowcipnych komentarzy i spostrzeżeń dotyczących kultury celebrytów. Ile w I’m Still Here prawdy o samym Phoenixie, a ile artystycznej kreacji i zmyślenia, tego pewnie nigdy się nie dowiemy. Jedno jest pewne: obserwowanie byłego aktora przez ponad 100 minut to fascynujące doświadczenie.

Film prezentowany w ramach Off Plus Camera 2011.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share