kpb

Między światami

tytuł oryginalny: Rabbit Hole

reżyseria: John Cameron Mitchell
aktorzy: Nicole Kidman, Aaron Eckhart, Dianne Wiest, Tammy Blanchard, Miles Teller, Giancarlo Esposito, Sandra Oh

czas trwania: 91 min.
produkcja: USA 2010
premiera: 2011-04-29

nominacje do Oscara i Złotego Globu za pierwszoplanową rolę kobiecą dla Nicole Kidman

Ekranizacja nagrodzonej Pulitzerem sztuki
ukazująca - podobnie jak filmy American Beauty i Droga do szczęścia - losy małżeństwa na życiowym zakręcie.

Nicole Kidman zachwyca w, okrzykniętej przez krytyków najlepszą w jej dorobku aktorskim, roli kobiety, która po dramatycznym przeżyciu próbuje odnaleźć się na krawędzi dwóch światów. Niezrozumiana przez twardo stąpającego po ziemi męża (Aaron Eckhart), znajduje pocieszenie w przyjaźni z tajemniczym młodzieńcem, który kiedyś przyczynił się do śmierci jej synka.

Między światami jest wspólnym dziełem reżysera Johna Camerona Mitchella (Shortbus, Cal do szczęścia) i cenionego dramatopisarza Davida Lindsaya-Abaire’a, który na potrzeby filmu adaptował własną sztukę pod tym samym tytułem.

„Porywająca kreacja Kidman, która gra swoją postać na dwóch poziomach. Udaje jej się pokazać bohaterkę w życiu codziennym i coraz bardziej pogrążającą się we własnej jaźni” Kirk Honeycutt, The Hollywood Reporter

Między światami to dwa równoległe światy i dwie wybitne role: Nicole Kidman oraz Aarona Eckharta” Peter Debruge, Variety

„Genialna, dyskretna reżyseria Johna Camerona Mitchella pozwala zabłysnąć aktorom, którzy na pewno zostaną dostrzeżeni w wyścigu oscarowym”
Katey Rich, Cinema Blend

Film prezentowany w ramach cyklu Letnie Tanie Kinobranie 2011, tydzień 9: Między nami a rodziną.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share