kpb

Porwanie Baltazara Gąbki - zestaw bajek II

PORWANIE BALTAZARA GĄBKI - zestaw bajek II, 54’39” 

PRZEZ TRZY MORZA
reż. Edward Wątor, Polska 1970, 7’22”
Smok i kucharz Bartolini płyną przez morze. Ryba-piła przecina im zbiornik z paliwem. Don Pedro niszczy tratwę, ale Smok ratuje przyjaciela z opresji.

PRZEZ KRAJ DESZCZOWCÓW
reż. Stanisław Dülz, Polska 1969, 6’54”
Kucharz Bartolini i Smok Wawelski pędzą samochodem przez kraj Deszczowców. Złośliwy Don Pedro zastawia na nich pułapki, oni jednak szczęśliwie je omijają.

ZDOBYCIE PAŁACU
reż. Stanisław Dülz, Polska 1970, 6’29”
Smok i kucharz Bartolini w poszukiwaniu profesora Gąbki zdobywają pałac w stolicy kraju Deszczowców. Profesora jednak tu nie ma, więc ruszają na dalsze poszukiwania.

NOCNA BITWA
reż. Józef Byrdy, Polska 1970, 6’56”
Kucharz Bartolini i Smok Wawelski uwalniają w trakcie nocnej bitwy porwanego wcześniej Baltazara Gąbkę z rąk groźnego Wir-Siąpawicy.

DON PEDRO
reż. Wacław Wajser, Polska 1970, 6’56”
Smok i kucharz Bartolini ratują z opresji Don Pedra, który z wdzięczności przyrzeka, że już nie będzie czynił zamachów na życie swoich wybawców.

KIERUNEK KRAKÓW
reż. Stanisław Dülz, Polska 1970, 6’52”
Ekspedycja wraz z odnalezionym profesorem Gąbką wraca do Krakowa. Smok przekształca samochód na samolot i z jego pomocą wszyscy szczęśliwie powracają do stolicy Kraka.

SCENY Z ŻYCIA SMOKÓW. URODZINY
reż. Andrzej Flettner, Polska 1997, 14’13”
Zgodnie z poleceniem smoków żaba wysiaduje jajka. Smoki są przekonane, że są to smocze jaja. Jednak, ku zaskoczeniu wszystkich, wylęgają się z nich trzy kurczaki.

Zestaw filmów w ramach cyklu Baranki Dzieciom.

Bookmark and Share