kpb

Porwanie Baltazara Gąbki - zestaw bajek I

PORWANIE BALTAZARA GĄBKI - zestaw bajek I, 48’59”

SMOK - EXPEDITION
reż. Władysław Nehrebecki, Polska 1969, 7’4”
Książę Krak wysyła Smoka Wawelskiego wraz z kucharzem Bartłomiejem Bartolinim na poszukiwanie profesora Baltazara Gąbki, który zaginął w Krainie Deszczowców…

W ZBÓJECKIM OBOZIE
reż. Alfred Ledwig, Polska 1969, 6’56”
Smok Wawelski i kucharz Bartolini spotykają dziwnych zbójców, którzy goszczą ich u siebie i na pożegnanie obdarowują jeszcze workiem pieniędzy.

OBERŻA POD WESOŁYM KARAKONEM
reż. Edward Wątor, Polska 1969, 6’56”
Smok Wawelski i kucharz Bartolini zjawiają się w oberży Pod Wesołym Karakonem. Don Pedro w przebraniu niszczy im samochód.

SPOTKANIE ZE SMOKIEM MLEKOPIJEM
reż. Józef Byrdy, Polska 1969, 7’7”
Smok Wawelski i kucharz Bartolini docierają do siedziby smoka Mlekopija. Dostaje się tam także Don Pedro, który - puszczając z taśmy ryk smoka - płoszy skutecznie przybyszy.

W KRAINIE KRÓLA SŁONECZKO
reż. Edward Wątor, Polska 1969, 6’54”
Smok Wawelski i kucharz Bartolini przybywają do kraju króla Słoneczko, który ma im za złe, że są jedynymi nieopalonymi stworzeniami w jego państwie.

UCIECZKA
reż. Bronisław Zeman, Polska 1969, 7’20”
Król Słoneczko namówiony przez Don Pedra więzi Smoka Wawelskiego i kucharza Bartoliniego i każe im się opalać. Pojmanym udaje się jednak w nocy uciec.

W KRAINIE BO - BO
reż. Wacław Wajser, Polska 1970, 6’42”
Profesor Gąbka wraz z towarzyszącymi mu osobami dociera do krainy Gburowatego Hipopotama. Stąd ekspedycja wyrusza drogę powrotną przez kraj Deszczowców. 

Zestaw filmów w ramach cyklu Baranki Dzieciom.

Bookmark and Share