kpb

Włatcy Móch. Ćmoki, czopki i mondzioły

tytuł oryginalny: Włatcy Móch. Ćmoki, czopki i mondzioły

reżyseria: Bartek Kędzierski

czas trwania: 97 min.
produkcja: Polska 2009

Wersja kinowa kultowego serialu animowanego porównywanego do South Parku. Serial opowiada o perypetiach czterech wyjątkowych 8-latków. Idąc za ciosem sukcesu Włatcy Móch, jego twórca Bartosz Kędzierski przeniósł przygody bohaterów na wielki ekran.

Klasa II B jako zadanie domowe otrzymuje do napisania wypracowanie pod tytułem: “Kim zostanę, gdy dorosnę”. Anusiak, Konieczko, Maślana i Czesio cały wieczór spędzają więc na przelewaniu na papier swych marzeń. Następnego dnia rano, dumnie niosąc swe wypracowania, przechodzą obok przybytku Wróźki Jowity. Jest to doskonały sposób by sprawdzić, czy ich marzenia się spełnią.

Czwórka przyjaciół przenosi się więc w czasie o trzydzieści lat naprzód. Widzą siebie, jako dorosłych. Niestety przyszłość nie zupełnie zgadza się z tym, co zostało napisane w wypracowaniach. Co prawda Anusiak jest królem, jednak jego królestwem jest miejscowy supermarket. Konieczko swą karierę naukową zakończył na etapie nauczyciela mianowanego. A rekin fanansjery Maślana dba o bilans środków czystości w toalecie miejskiego banku.

Jedynym, który nie może odnaleźć swojego dorosłego wcielenia jest Czesio. Ciekawe dlaczego?

Tak czy siak, przyszłość sztyni zgnitą skarpetą i chłopaki wspólnie postanawiają, że jedynym wyjściem z sytuacji jest po prostu nie urosnąć.

Film prezentowany w ramach cyklu Letnie Tanie Kinobranie, tydzień 8: Ale w koło jest wesoło.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share