kpb

Letnie Tanie Kinobranie: To idzie młodość

WAKCYJNY PRZEGLĄD FILMOWY
LETNIE TANIE KINOBRANIE po 6 zł

2 lipca - 2 września 2010


TYDZIEŃ 6: 6-12 sierpnia 20106th WEEK: August 6-12 
TO IDZIE MŁODOŚĆ // HERE COMES THE YOUTH 

zobacz lub pobierz program ramowy na Tydzień 6. - TUTAJ

W programie
:

(N) - Sala Niebieska
(C) - Sala Czerwona



BIAŁE SZALEŃSTWO | NORD
reż. Rune Denstad Langlo, Norwegia 2009, 78’ NO

Pokazy:
- piątek, 6 sieprnia, godz. 18.00 (N)
- sobota, 7 sierpnia, godz. 15.00 (C)
- niedziela, 8 sierpnia, godz. 22.00 (N)
MFF Berlin 2009: nagroda FIPRESCI, nagroda Label Europa Cinemas
MFF Transylwania 2009: Transilvania Trophy
FF Tribeca 2009: nagroda za najlepszy debiut fabularny
Komedia w stylu najlepszych filmów Jima Jarmuscha i Akiego Kaurismakiego. Opowieść o podróży za Krąg Polarny w kierunku jaśniejszej strony życia.
Trzydziestoletni Jomar przechodzi trudny okres w życiu. Nie potrafi zapomnieć o dziewczynie, która porzuciła go dla najlepszego przyjaciela. Pewnego dnia dowiaduje się, że mieszka ona na dalekiej północy... z dzieckiem, którego on być może jest ojcem.
Wsiada na śnieżny skuter, bierze na drogę 5 litrów alkoholu i rusza w daleką podróż. Na jej końcu być może czeka na niego zupełnie nowe życie. Ma do przejechania ponad 1000 kilometrów a po drodze do pokonania zaspy śnieżne, zamarznięte jeziora i nieprzebyte góry. W trasie napotka samotników, takich jak on - mieszkańców dalekiej północy, którzy pomogą mu utrzymać trudny kurs ku jaśniejszej stronie życia..

FISH TANK | FISH TANK
reż. Andrea Arnold, Wlk. Brytania 2009, 124’ EN

Pokazy:
- piątek, 6 sieprnia, godz. 21.00 (C)
- sobota, 7 sierpnia, godz. 16.00 (N)
- niedziela, 8 sierpnia, godz. 17.00 (C)
MFF w Cannes 2009: Nagroda Jury
Nagrodzony na Festiwalu w Cannes, film w reżyserii uhonorowanej Oscarem Andrei Arnold.
15-letnia Mia mieszka w Essex z matką i młodszą siostrą. Dziewczyna - z powodu złego zachowania - zostaje wydalona ze szkoły. Jej jedyną pasją jest taniec, który ćwiczy w opuszczonym mieszkaniu w bloku. Pewnego dnia matka przyprowadza do domu Connora, swojego nowego chłopaka. Mężczyzna chciałby zastąpić dziewczętom ojca, jednak jego obecność wywoła emocje, jakich nikt się nie spodziewał.
Przejmująca opowieść o dorastaniu i walce o swoje marzenia.
Andrea Arnold wyczynia cuda w Fish Tank, filmie, który pokazuje brytyjskie kino od najlepszej strony. Tim Robey, Telegraph

GALERIANKI | GALERIANKI
reż. Katarzyna Rosłaniec, Polska 2009, 82’ PL

Pokazy:
- piątek, 6 sieprnia, godz. 22.00 (N)
- sobota, 7 sierpnia, godz. 18.10 (N)
- niedziela, 8 sierpnia, godz. 15.00 (C)
- środa, 11 sierpnia, godz. 19.00 (C)
34. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych Gdynia 2009: najlepszy debiut reżyserski
9. MFF Era Nowe Horyzonty: Nagroda za Debiut Filmowy
28. Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych "Młodzi i Film": Nagroda Główna "Wielki Jantar 2009
"
Nagrodzony w Gdyni drapieżny debiut Katarzyny Rosłaniec.
Galerie handlowe - współczesne świątynie konsumpcji, kolorowe wystawy, błyszcząca biżuteria, drogie kosmetyki i najmodniejsze ciuchy. W takich miejscach Milena i jej przyjaciółki spędzają wolny czas. Za zakupy płacą im bogaci mężczyźni, którzy w zamian za seks obdarowują nastolatki upominkami - czasami jest to tylko zwykła różowa opaska do włosów. Wkrótce do grupy koleżanek dołącza nowa dziewczyna - Alicja. Początkowo czuje się wyobcowana, ale już wkrótce zaczyna się do nich upodabniać. Między Alicją i Mileną zaczyna tworzyć się silna więź. W tym samym czasie w Alicji zakochuje się jej rówieśnik - Michał. Dla Mileny chłopak stanie się rywalem.
"Galerianki" - nastolatki spędzające większość wolnego czasu w centrach handlowych, w których szukają nie tylko rozrywki, ale także sponsorów. W zamian za zakupione w galeriach upominki oferują seks przygodnie spotkanym mężczyznom. Większość z nich to dziewczynki w wieku gimnazjalnym, które w świecie wszechobecnej konsumpcji, także chcą się stać prawdziwymi konsumentkami.

GRANATOWYPRAWIECZARNY | AZULOSCUROCASINEGRO
reż. Daniel Sánchez Arévalo, Hiszpania 2006, 105’ ES

Pokazy:
- piątek, 6 sieprnia, godz. 16.00 (C)
- sobota, 7 sierpnia, godz. 21.00 (C)
- poniedziałek, 9 sierpnia, godz. 18.00 (N)
Nagrody Goya 2007: najlepszy reżyserski debiut - Daniel Sánchez Arévalo, najlepszy aktorski debiut - Quim Gutiérrez, najlepszy aktor drugoplanowy - Antonio de la Torre
Pełnometrażowy debiut hiszpańskiego reżysera Daniela Sáncheza Arévalo, twórcy Grubasów. Dramat w słodko gorzkim stylu.
GranatowyPrawieCzarny oznacza stan umysłu, niepewną przyszłość, kolor: kolor, który nie zawsze rozpoznajemy, jego odcień zależy od światła, osoby i nastroju.
Kiedy ojciec Jorge zapadnie na zdrowiu, ten jest zmuszony przejąć rodzinny interes. Przez kilka lat pracuje ciężko, jednocześnie kończąc studia i opiekując się ojcem, choć chwilami ma ochotę porzucić dotychczasowe życie i zająć się tylko sobą. Wtedy poznaje Paulę, kobietę, z którą połączy go szczególna więź. Pod jej wpływem nauczy się, jak zerwać z męczącym go poczuciem winy, ze zwyczajem brania na siebie odpowiedzialności za wszystko i wszystkich, stanie twarzą w twarz z własnymi marzeniami, ignorując oczekiwania innych. Rezultatem takiej nowej życiowej postawy będzie wielka zmiana w życiu Jorge.
Zaskakująco dojrzały, kompleksowy film. Martha Fischer, Cinematical 

JAŚNIEJSZA OD GWIAZD | BRIGHT STAR
reż. Jane Campion, Australia/Wielka Brytania/Francja 2009, 119’ EN

Pokazy:
- poniedziałek, 9 sierpnia, godz. 21.00 (C)
- wtorek, 10 sierpnia, godz. 15.00 (C)
- środa, 11 sierpnia, godz. 16.00 (N)
Wielki powrót Jane Campion, autorki Fortepianu.
Film zabiera nas w zmysłowy świat pierwszej miłości, która zawsze rozpala najmocniej.
Fanny Brawne ma 18 lat, jest olśniewająco piękną i ciekawą świata dziewczyną. Powściągliwa matka dokłada wszelkich starań, by córka wyrosła na rozważną i dobrze wychowaną pannę. Każdy dzień Fanny wypełniony jest konwencjonalnymi zajęciami, jak szydełkowanie, bale i długie spacery zawsze w towarzystwie przyzwoitki. Niewinne spotkanie z czarującym młodzieńcem nieoczekiwanie przerodzi się w pierwszą prawdziwą miłość. To nieznane uczucie do romantycznego poety Johna Keatsa sprawi, że dziewczyna zrzuci gorset konwenansów i złamie panujące zasady.
W filmie występują Abbie Cornish (Salto), Ben Whishaw (Pachnidło. Historia mordercy), Kerry Fox (Intymność), Paul Schneider (Zabójstwo Jesse'ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda).

JUNO | JUNO
reż. Jason Reitman, USA 2007, 96’ EN

Pokazy:
niedziela, 8 sierpnia, godz. 19.10 (C)
- poniedziałek, 9 sierpnia, godz. 16.00 (N)
- wtorek, 10 sierpnia, godz. 22.00 (N)
Oscary 2008: najlepszy scenariusz oryginalny - Diablo Cody
- nominacje: najlepszy film, najlepsza aktorka - Ellen Page, najlepsza reżyseria
Nagrody Brytyjskiego Przemysłu Filmowego BAFTA 2008: najlepszy scenariusz oryginalny
Złote Globy 2008:
- nominacje: najlepszy film - musical lub komedia, najlepsza aktorka w musicalu lub komedii, najlepszy scenariusz oryginalny
Podczas gdy jej szkolne koleżanki przesiadują całymi dniami na myspace.com, Juno nie poddaje się żadnym modom i podąża własną drogą. Pewnego nudnego popołudnia postanawia przespać się z niepozornym Bleekerem (Michael Cera). Gdy zaskakuje ją wiadomość o ciąży, razem z najlepszą przyjaciółką Leą (Olivia Thirlby) zaczyna przeglądać ogłoszenia w poszukiwaniu idealnych rodziców zastępczych. Jej wybór pada na zamożną parę - Marka i Vanessę Loring (Jennifer Garner i Jason Bateman), którzy od dawna starają się o adopcję. Ojciec i macocha Juno (J.K Simmons i Allison Janney) wspierają decyzję córki i towarzyszą jej w trudnych chwilach. Kiedy zbliża się wielki dzień sprawy się komplikują... 
Kluczem do sukcesu Juno okazał się błyskotliwy i pełen soczystych dialogów scenariusz byłej striptizerki Diablo Cody, nagrodzony Oscarem. Dodatkowym atutem jest fenomenalna kreacja nominowanej za swoją rolę do Oscara Ellen Page, pamiętnej z filmu Pułapka. To dzięki niej niepozorna Juno jest, wśród postaci zaludniających młodzieżowe filmy, bohaterką bezspornie wyjątkową.
Film wyreżyserował Jason Reitman, znany także jako twórca Dziękujemy za palenie i W chmurach. W filmie występują również Michael Cera (Supersamiec), Jennifer Garner (Królestwo, Daredevil), Jason Bateman (As w rękawie, Królestwo).

KSIĘŻNICZKI | PRINCESAS
reż. Fernando León de Aranoa, Hiszpania 2005, 113’ ES

Pokazy:
- piątek, 6 sieprnia, godz. 17.00 (C)
- sobota, 7 sierpnia, godz. 19.00 (C)
- niedziela, 8 sierpnia, godz. 21.00 (C)
Hiszpańskie nagrody filmowe Goya 2006
najlepsza aktorka pierwszoplanowa - Candela Peña, najlepszy kobiecy debiut aktorski - Micaela Nevárez, najlepsza piosenka - Manu Chao, Me llaman calle
Zaangażowane kino społeczne z Hiszpanii. Film wyreżyserowany przez młodego, utalentowanego reżysera Fernando Leóna de Aranoa (Poniedziałki w słońcu). Księżniczki przenoszą nas na ulice Madrytu. Muzykę do filmu skomponował Manu Chao.
Dwie młode prostytutki, Cayę i Zulemę połączyła przyjaźń oparta na wspólnym dążeniu do lepszego życia. Początkowo kobiety dzieli rywalizacja i sprzeczne interesy, kiedy jednak Caye znajduje ciężko pobitą Zulemę, obie zaczynają się wspierać. Zulema sprzedaje swoje ciało, aby móc zaopiekować się małym synkiem, a Caye ukrywa wstydliwy zawód przed swoją należącą do klasy średniej rodziną. Nawet w tak ponurych okolicznościach dziewczyny udają, że są księżniczkami. Chcą dodać sobie nadziei, choć pracują w zawód, w którym nadzieja nie istnieje.

MARZYCIELE | THE DREAMERS
reż. Bernardo Bertolucci, Wlk. Brytania 2003, 110’ EN/FR

Pokazy:
- poniedziałek, 9 sierpnia, godz. 22.00 (N)
- wtorek, 10 sierpnia, godz. 16.00 (N)
- czwartek, 12 sierpnia, godz. 18.05 (N)
Kino, seks, muzyka, polityka... Głośny dramat Bernardo Bertolucciego osadzony w scenerii studenckiej rewolty 68' roku. W filmie wystąpili Eva Green, Michael Pitt i Louis Garrel.
Paryż, wiosna 1968 roku. Matthew (Michael Pitt) student z amerykańskiej prowincji jest stałym bywalcem Filmoteki. Ale pewnego dnia zastaje ją zamkniętą: trwają protesty przeciw zwolnieniu jej dyrektora, legendarnego już Henri Langlois - staną się one wkrótce zarzewiem lewicowej rewolty. Właśnie wtedy poznaje rodzeństwo: Isabelle (Eva Green) i Theo (Louis Garrel), których znał tylko z widzenia. Pochodzą oni z bogatej mieszczańskiej rodziny - ich ojciec (Robin Renucci) jest uznanym poetą, kiedyś mocno lewicującym, teraz unikającym zaangażowania. Zafascynowany tą dwójką młody Amerykanin daje się wciągnąć w wyrafinowaną psychologiczno-erotyczną grę, która przybiera na intensywności, gdy rodzice rodzeństwa wyjeżdżają na wakacje, a Matthew wprowadza się do ich mieszkania. Jednocześnie za oknami rewolta przybiera na sile - trwają coraz bardziej gwałtowne starcia z policją.

NASZA KLASA | KLASS
reż. Ilmar Raag, Estonia 2007, 97’ EST

Pokazy:
- piątek, 6 sieprnia, godz. 15.00 (C)
- sobota, 7 sierpnia, godz. 22.00 (N)
- niedziela, 8 sierpnia, godz. 18.00 (N)
Warszawski Międzynarodowy Festiwal Filmowy 2007: nagroda FIPRESCI, Nagroda Specjalna Jury
Estoński kandydat do Oscara 2007
Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Karlowych Warach 2007: nagroda Europa Cinemas Label za Najlepszy Film Europejski, Wyróżnienie Specjalne w konkursie East of West
Opowieść o zatrważającej rzeczywistości szkoły publicznej autorstwa debiutującego scenarzysty i reżysera Ilmara Raaga.
Szesnastoletni Joosep pada ofiarą swoich sadystycznych kolegów, których denerwuje jego cichy sposób bycia i introwertyczna natura. Pewnego dnia Joosep w jednym ze swoich prześladowców znajduje sprzymierzeńca. Odtąd wszystko się zmieni...
Film Raaga nie jest jedynie społecznym studium problemów dorastania, ale uniwersalnym obrazem ciemnej strony ludzkiej

ONCE | ONCE
reż. John Carney, Irlandia 2007, 85’ EN/CZ

Pokazy:
- poniedziałek, 9 sierpnia, godz. 15.00 (C)
- wtorek, 10 sierpnia, godz. 18.00 (N)
- czwartek, 12 sierpnia, godz. 21.00 (C)

Festiwal Filmowy Sundance 2007: nagroda publiczności
Oscary 2008: najlepsza piosenka -
Falling Slowly, Glen Hansard i Markéta Irglová
Urokliwy, skromny film, przepełniony irlandzkim klimatem, muzyką i wietrzną pogodą.
Opowiada historię dwójki outsiderów, próbujących znaleźć swoje miejsce w życiu. Dwoje nieco samotnych i opuszczonych ludzi, zagubionych na ulicach gwarnego Dublina. On jest ulicznym grajkiem, marzącym o nagraniu pyty z własnymi piosenkami. Dorabia naprawiając zepsute odkurzacze w sklepie ojca. Właśnie porzuciła go dziewczyna i nie może sobie z tym poradzić. Ona jest emigrantką z Czech, próbującą w Dublinie odmienić swoje życie. Ma kłopoty finansowe i zarabia na życie sprzątając domy i sprzedając na ulicy róże. Jednocześnie tęskni za grą na pianinie, na które nie może sobie pozwolić.
Ich przypadkowe spotkanie na dublińskiej Grafton Street odmieni życie obojga. Odkryją, że dzielą pasję do muzyki i talent. W ciagu jednego, pełnego wydarzeń tygodnia, zainspirują się nawzajem do spełniania swoich marzeń.
Reżyser John Carney, wcześniej członek zespołu The Frames, z wyczuciem połączył nostalgiczną i delikatną muzykę z historią o spotkaniu i rodzącym się uczuciu. Za pośrednictwem piosenek opowiada prostą i piękną historię miłosną. Jak mówi: Chciałem aby mój film stał się swoistym wizualnym albumem.

PRZEKLEŃSTWA NIEWINNOŚCI | THE VIRGIN SUICIDES
reż. Sofia Coppola, USA 1999, 96’ EN

Pokazy:
- poniedziałek, 9 sierpnia, godz. 19.00 (C)
- środa, 11 sierpnia, godz. 15.00 (C)
- czwartek, 12 sierpnia, godz. 22.00 (N)
Debiut reżyserski Sofii Coppoli, autorki filmów Między słowami i Maria Antonina, to adaptacja rewelacyjnej powieści Jeffreya Eugenidesa.
Akcja filmu rozgrywa się w latach 70. w sennej scenerii konserwatywnej dzielnicy Grosse Point, na przedmieściach Michigan. Opowiada historię typowej katolickiej amerykańskiej rodziny. Pan Lisbon - matematyk z miejscowego liceum i jego żona - gospodyni domowa, wychowują swe nastoletnie córki w surowej, lecz szczęśliwej atmosferze. Dziewczęta wzbudzają ogromne zainteresowanie chłopców z sąsiedztwa, którzy dzięki nim odkrywają tajemnice kobiecości.
W filmie wykorzystano oryginalną muzykę francuskiego duetu "Air", którego debiutancki album Moon Safari pojawił się w pierwszej dwudziestce Albumów Roku czasopisma SPIN.
W filmie występują Kirsten Dunst, Josh Hartnett, James Woods, Kathleen Turner i Danny DeVito.

REPRISE. OD POCZĄTKU, RAZ JESZCZE… | REPRISE
reż. Joachim Trier, Norwegia 2006, 105’ NO

Pokazy:
niedziela, 8 sierpnia, godz. 16.00 (N)
- środa, 11 sierpnia, godz. 17.00 (C)
- czwartek, 12 sierpnia, godz. 15.00 (C)
MFF w Karlowych Warach 2006: najlepszy reżyser, nagroda Don Kichota
Norweskie Nagrody Filmowe Amanda 2007: najlepszy film, najlepsza reżyseria - Joachim Trier, najlepszy scenariusz - Eskil Vogt, Joachim Trier
MFF w Toronto 2006: Discovery Award - najlepszy debiut
Porywająca opowieść o wielkich ambicjach i zderzeniu młodzieńczych marzeń z rzeczywistością. Od początku, raz jeszcze... to nie pozbawiony humoru i uroku film o przyjaźni, szaleństwie i tworzeniu, w którym wyrazisty styl i technika narracji żywiołowo prowadzi widza przez perypetie głównych bohaterów.
Erik i Philip mają niewiele ponad dwadzieścia lat. Dotychczas udawało im się beztrosko dryfować przez życie, aż do chwili, kiedy wszystko miało się naprawdę zacząć. Mając ogromne oczekiwania wobec własnego losu, wobec innych i wobec samego życia, próbują urzeczywistnić swoje ambitne plany. Obaj jednak napotykają na problemy, które zagrożą zarówno ich przyjaźni, jak i realizacji ich wspólnego marzenia o karierze pisarskiej.
Imponujący debiut młodego Norwega Joachima Triera. Ciekawa obsada składająca się głównie z amatorów i nieznanych aktorów scenicznych, radosny styl reżyserii i nowoczesna ścieżka dźwiękowa. Leslie Felperin, Variety

RICKY | RICKY
reż. François Ozon, Francja/Włochy 2009, 90’ FR

Pokazy:
- wtorek, 10 sierpnia, godz. 19.10 (C)
- środa, 11 sierpnia, godz. 18.05 (N)
- czwartek, 12 sierpnia, godz. 17.00 (C)
Film François Ozona, jednego z najciekawszych francuskich reżyserów młodego pokolenia. Twórca Basenu, 5x2 i Czasu, który pozostał powraca Rickym, opowieścią o niezwykłym dziecku, swobodnie łączącą kino realizmu społecznego braci Dardenne z baśnią fantastyczną w stylu Terry'ego Gilliama.   
Katie, jest samotną matką, na co dzień pracującą w fabryce. Pewnego dnia na jej drodze staje Paco. Zakochują się w sobie niemal od pierwszego wejrzenia. Wkrótce potem na świat przychodzi Ricky. I gdy wydaje się, że ich szczęściu już nic nie może przeszkodzić, nagle okazuje się, że chłopiec jest dość niezwykłym dzieckiem. Miłość Katie i Paco zostaje wystawiona na próbę...
Elementy składające się na typowe „kino społeczne” Ozon układa jednak inaczej, błyskotliwie grając z naszym poczuciem prawdopodobieństwa. W brzydką, standardową rzeczywistość ni stąd, ni zowąd wkracza bajka rodem z E.T. Tadeusz Sobolewski, Gazeta Wyborcza

SLUMDOG. MILIONER Z ULICY | SLUMDOG MILLIONAIRE
reż. Danny Boyle, Wlk. Brytania/USA 2008, 120’ EN/HIN/FR

Pokazy:
- wtorek, 10 sierpnia, godz. 17.05 (C)
- środa, 11 sierpnia, godz. 22.00 (N)
- czwartek, 12 sierpnia, godz. 16.00 (N)
Nagroda Publiczności na Festiwalu w Toronto 2008
Złota Żaba na Camerimage 2008
British Independent Award 2008: najlepszy niezależny film brytyjski, najlepszy reżyser - Danny Boyle, najbardziej obiecujący debiut - Dev Patel 
Cztery Złote Globy w kategoriach: najlepszy film, reżyseria, scenariusz i muzyka
Siedem nagród BAFTA: najlepszy film, najlepsza reżyseria, najlepsze zdjęcia, najlepsza muzyka, najlepszy scenariusz adaptowany, najlepszy montaż, najlepszy dźwięki 
Oscary 2009: najlepszy film, najlepsza reżyseria, najlepszy scenariusz adaptowany, najlepsze zdjęcia, najlepsza muzyka, najlepsza piosenka "Jai Ho", najlepszy montaż, najlepszy dźwięk  
Film Danny’ego Boyle’a, reżysera kultowego Trainspotting. Elektryzująco dynamiczny obraz, okrzyknięty jako "eksplozja energii" i przyjmowany z ogromnym aplauzem zarówno przez widzów, jak i krytyków na całym świecie. 
Bohaterem filmu Slumdog. Milioner z ulicy, historii opartej na popularnej książce Vikasa Swarup, Kto wygra miliard?, jest 18-letni Jamal, chłopak ze slumsów Bombaju, który bierze udział w indyjskiej wersji "Milionerów". W niewiarygodnym stylu odpowiada prawidłowo na pytanie za pytaniem. Czy to możliwe, że właśnie pojawił się pierwszy w historii programu zdobywca 20-tu milionów rupii?
W trakcie trzymającego w napięciu programu policja aresztuje go pod zarzutem oszustwa.
Podczas przesłuchania chłopak opowie historię swojego życia, indyjskich gangów i wielkiej miłości. 
Slumdog. Milioner z ulicy to historia magiczna, dla każdego. Opowiedziana w pięknej wizualnie, tętniącej energią i kolorytem formie, zadziwia, śmieszy i wzrusza.

TRAINSPOTTING | TRAINSPOTTING
reż. Danny Boyle, Wlk. Brytania 1996, 93’ EN

Pokazy:
- poniedziałek, 9 sierpnia, godz. 17.00 (C)
- środa, 11 sierpnia, godz. 21.00 (C)
- czwartek, 12 sierpnia, godz. 19.00 (C)
Kultowy film Danny'ego Boyle'a z Ewanem McGregorem w roli głównej, uznawany za manifest pokoleniowy. Anarchistyczna, żywiołowa i tętniąca muzyką ekranizacja powieści Irvine'a Welsha o grupie młodych ludzi z Edynburga lat 80. 90-minutowa punkowa mieszanka wybuchowa!
Mark Renton nie ma ochoty prowadzić "przyzwoitego" życia. Zamiast kariery, rodziny i przesiadywania przed telewizorem wybiera wieczną balangę, narkotyki i kompletny odjazd. Towarzyszą mu zwariowani przyjaciele: świr Begbie, kobieciarz Sick Boy, niezbyt rozgarnięty Spud i Diane - dziewczyna z dobrego domu. Pewnego dnia Renton postanawia zerwać z przeszłością i stać się normalnym obywatelem. Jego przyjaciele nie pozwolą mu jednak tak łatwo zejść na złą drogę.
Energiczny film Boyle'a, zrealizowany po sukcesie debiutanckiej komedii Płytki grób, uczynił z reżysera gwiazdę brytyjskiego kina pierwszego formatu. Stylowy, pełen czarnego humoru i szaleńczej werwy obraz uznano niedawno za najlepszy brytyjski film 25-lecia! W ścieżce dźwiękowej Trainspotting usłyszymy m.in. Blur i Primal Scream, Lou Reeda i Iggy'ego Popa.

WSZYSTKO, CO KOCHAM | WSZYSTKO, CO KOCHAM
reż. Jacek Borcuch, Polska 2009, 100’ PL
f
34 Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni: Złoty Klakier, najdłużej oklaskiwany film festiwalu, nagroda za scenografię, Złoty Kangur, nagroda australijskich dystrybutorów
Młodość, miłość, wolność, bunt i muzyka - jest czas, gdy wszystko zdarza się po raz pierwszy, a miłość ma smak oranżady!
Film został nagrodzony Złotym Klakierem na 34. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (wyróżnienie dla najdłużej oklaskiwanego filmu w konkursie głównym) oraz zakwalifikowany do konkursu głównego Sundance Film Festival 2010 w kategorii World Cinema Narrative Competition.
Wszystko, co kocham to najnowszy film Jacka Borcucha, twórcy znakomicie przyjętych Tulipanów!
To historia grupy przyjaciół, którzy wypełnioną muzyką młodość przeżywają na polskim wybrzeżu w 1981 roku. Janek (Mateusz Kościukiewicz), wrażliwy osiemnastolatek, zakochany w Basi (Olga Frycz), jak współczesny Romeo, nie jest w stanie pogodzić się z tym, że ich miłość może być zakazana. Konflikt między ich rodzinami sprawi, że rodzące się uczucie zostanie wystawione na próbę...

Bilet na każdy film TYLKO 6 ZŁOTYCH! 

Filmy prezentowane w ramach cyklu Letnie Tanie Kinobranie.

ZAPRASZAMY!

Bookmark and Share