kpb

FUTURE SHORTS_Extra 09_One World Dreaming

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM:

Czas trwania pokazu: 77'

1) SNAPSHOTS
Reż. Kate Baker, Andres Rosende / USA / 2010 / 14'

Snapshots składa się z siedmiu miłosnych obrazków, w których uchwycone zostały kluczowe momenty w historii kilku par. Od pierwszego pocałunku po zerwanie - film rozwija się na przestrzeni jednego dnia w Nowym Jorku. Kate Baker jest autorką kilku krótkometrażówek i reżyserką teledysków dla norweskiego wokalisty Sondre Lerche. W zeszłym roku została nagrodzona James Bridges Development Award. Andres Rosende to absolwent Universidad Complutense w Madrycie. Mieszka w Nowym Jorku, gdzie zajmuje się tworzeniem filmów.

2) DON'T DROP ME HOME (Nao Me Deixa Em Casa)
Reż. Daniel Aragao / Brazylia / 2009 / 20'
Nadszedł kryzysowy moment dla nastolatków, którzy odkryli w internecie fotografie siebie samych w trakcie najintymniejszych chwil spędzonych w łóżku... Daniel Aragao to reżyser, operator i scenarzysta, autor krótkometrażowego filmu Cinema Pornô e Outras Más-Formações Congênitas.

3) TELEGLOBAL DREAMIN'
Reż. Eric Flanagan / Singapur / 2009 / 19'

Filipińska agentka telefoniczna zabiera swego amerykańskiego trenera do miasta, rozpoczynając łańcuch wydarzeń o nieoczekiwanych konsekwencjach. Eric Flanagan początkowo pracował przy produkcji kilku reality-show w Dallas i Nowym Jorku. Postanowił jednak zająć się własnymi projektami i wrócić do szkoły. Ostatecznie w ramach programu wymiany na Uniwersytecie w Nowym Jorku trafił aż do Azji, gdzie powstał film Teleglobal Dreamin'.

4) I'LL WAIT FOR THE NEXT ONE 
Reż. Philippe Orreindy / Francja / 2002 / 6'
Samotny mężczyzna zwraca się ku poezji podczas poszukiwania miłości. W zatłoczonym wagonie metra ma on zamiar wygłosić pewne oświadczenie... Film nominowany do Oscara i Cezara, nagrodzony m.in. Europejską Nagrodą Filmową oraz nagrodą Le Roger na New York Film Festiwal 2003.

5) TERMINUS
Reż. Trevor Cawood / Kanada / 2007 / 8'

Pewien mężczyzna doprowadzony jest na skraj wytrzymałości, gdy odkrywa, że śledzi go dziwna i podejrzana istota. Przesiąknięty mrocznym humorem i tajemniczą atmosferą film, który jest popisem innowacyjnych efektów specjalnych. Reżyser Trevor Carwood to specjalista od komputerowej animacji - pracował m.in. przy filmie Matrix: Reaktywacja. Jak sam twierdzi, jest fanem kina psychologicznego i chciałby w swoich przyszłych obrazach zgłębiać tajemnicę tego, kim jesteśmy.

6) KATE BUSH - MUSIC MATTERS 
Reż. Elliot Dear / Wielka Brytania / 2010 / 4'

Kate Bush pozostaje tajemnicza, autentyczna i oddana swojej sztuce. Muzyka pozwoliła jej podzielić się swoimi emocjami oraz dać wyraz snom... Film powstał w ramach działalności kolektywu Music Matters, który skupia się na przypominaniu słuchaczom o wartości muzyki. Elliot Dear zaczynał jako rysownik, ale zwrócił się ku animacji. Poczuł, że poprzez łączenie obrazu z dźwiękiem ma szansę wyrazić więcej. Żeby oddać charakter Kate Bush postanowił wykorzystać konwencję książki z baśniami, którą uznał za najbardziej odpowiednią dla tej szczególnej wokalistki...

7) WHAT'S VIRGIN MEANS 
Reż. Michael Davies / Wielka Brytania / 2008 / 2'
Czasami małe pytania wymagają dużych odpowiedzi... Czy matka sprosta wyzwaniu, jakie postawiła przed nią jej mała córka?

8) THIS TOO SHALL PASS (Ok Go) 
Reż. James Frost, OK Go and Syyn Labs / USA / 2010 / 4'

Zdumiewająco skomplikowana i niesamowicie zabawna reakcja łańcuchowa rozpoczęta zderzeniem zabawkowej ciężarówki z klockiem domina... Niezwykle popularny w internecie (6 milionów odwiedzin w ciągu pierwszych 6 dni wyświetlania!) wideoklip do piosenki zespołu Ok Go z albumu “Of the Blue Colour of the Sky”.

Filmy prezentowane w ramach pokazu FUTURE SHORTS_Extra 09_One World Dreaming.


ZAPRASZAMY!

Bookmark and Share