kpb

Hejnalista z wieży (Turlające się głowy)

tytuł oryginalny: El trompetista de la torre (cabezas que caen rodando)

reżyseria: Mario Torrecillas, Tyto Alba, David Borrull i dziesięcioro dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 151 Zespołu Szkół Integracyjnych w Krakowie

czas trwania: 60 min.

Reżyseria: Mario Torrecillas, Tyto Alba, David Borrull
i dziesięcioro dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 151 Zespołu Szkół Integracyjnych w Krakowie
Scenariusz: tworzony wspólnie w trakcie warsztatów
 
Pod zwariowanym tytułem Hejnalista z wieży (turlające się głowy) ukryta jest historia dziewczynki, która odwiedza swego przyjaciela hejnalistę na krakowskiej wieży Mariackiej. Wspinając się po schodach, opowie nam historię miasta ze swego punktu widzenia.

Kulisy powstania filmu:
PDA, z siedzibą w Barcelonie, od dwóch lat na całym świecie tworzy filmy krótkometrażowe wspólnie z dziećmi w wieku od 6 do 12 lat. Projekt ten łączy w sobie metodologię dydaktyczną z celami społecznymi i antropologicznymi, a nawet, w przypadku warsztatów zorganizowanych z dziećmi chorymi na białaczkę, również terapeutycznymi.

Aktualnie, w związku z przewodnictwem Hiszpanii w Unii Europejskiej, PDA wspólnie z Instytutem Cervantesa realizuje projekt, na który składa się seria trzech warsztatów w Maroku, Polsce i w Chinach, i których owocem będzie wydanie książki z dvd zawierającym trzy powstałe filmy krótkometrażowe.

Na sobotnim pokazie zostaną zaprezentowane także cztery inne filmy PDA: Zlín, Oran: Miasto brudne i cudowne, Najlepszy prezent oraz Mój przyjaciel Amyad.

wstęp wolny!Czas trwania pokazu: 60'

Seans towarzyszący 10. Tygodnia Kina Hiszpańskiego.

Bookmark and Share