kpb

3:19

tytuł oryginalny: 3:19

reżyseria: Dany Saadia
aktorzy: Diana Bracho, Alexandra De La Mora, Juan Díaz, José Galotto, Bárbara Goenaga

czas trwania: 90 min.
produkcja: Hiszpania 2008

FF Malaga 2008 - nagroda dla najlepszego reżysera

A jeśli całe życie jest tylko czystym przypadkiem? Co się stanie kiedy nie będziemy mogli okiełznać praw rządzących naszym życiem? Dlaczego nic nie może uratować nas od prochu, w który wcześniej czy później się obrócimy? Reżyser Dany Saadia stara się znaleźć odpowiedzi na te pytania, tworząc znakomity, prowokujący do myślenia film o śmiertelnie chorym matematyku, który manifestuje znaczenie przypadku. Ale jest to także film o miłości i przyjaźni, dowodzący, że życie nie kończy się wraz z ostatnim oddechem. W 3:19 pojawia się wiele odniesień do książki Milana Kundery Nieznośna lekkość bytu. Nawet sam reżyser przyznaje, że film jest swego rodzaju hołdem złożonym francuskiemu pisarzowi.

Reżyser o filmie: To film o tym, co musi się wydarzyć, aby dwie osoby spotkały się w odpowiednim miejscu i czasie. Wiele zależy od fizyki, przypadku, przeznaczenia, nieważne jak to nazwiemy. (...) Całe nasze życie uzależnione jest od decyzji, które podejmujemy. Nawet od tych najłatwiejszych. Wiele razy sam się nad tym zastanawiałem.

Dany Saadia (Meksyk, 1969) - scenarzysta i reżyser. Jego rodzice są Francuzami, którzy po II wojnie światowej wyemigrowali do Meksyku. Saadia studiował matematykę i antropologię oraz reżyserię teatralną w Meksyku. Debiutował krótkometrażówką Genesis 3:19. 3:19 - pierwszy pełnometrażowy film - zrealizował w Hiszpanii.

Film prezentowany w ramach 10. Tygodnia Kina Hiszpańskiego.


ZWIASTUN (oryginalny):

Bookmark and Share