kpb

Polskie kino po angielsku: luty - maj 2010

(click HERE for English version)

Zapraszamy na kolejną edycję cyklu projekcji dla naszych angielskojęzycznych Widzów!

To jedyna taka oferta kinowa w Krakowie!
Tylko w Kinie Pod Baranami

Co dwa tygodnie, we wtorki prezentujemy polskie filmy z angielskimi napisami.

Pokazy od 23 lutego do 4 maja 2010!

- starsze i nowsze tytuły
- wielcy aktorzy reżyserzy
- klasyka i rozrywka
- wszystkie filmy z angielskimi napisami


BILETY: 13 zł


Program:

wtorek, 4 maja, godz. 16.30 
POCIĄG | BALTIC EXPRESS
reż. Jerzy Kawalerowicz, Polska 1959, 95’

Przypadkowe spotkanie dwójki ludzi - Jerzy i Marta z powodu braku wolnych miejsc zmuszeni są odbyć podróż pociągiem w jednym wagonie sypialnym. Początkowo oschli, stopniowo pozwalają, aby nawiązała się między nimi intymna nić porozumienia. Tymczasem w pociągu znajduje się morderca... Arcydzieło Jerzego Kawalerowicza, uznane za jeden z najważniejszych obrazów polskiej kinematografii.

wtorek, 9 marca, godz. 17.00 
SYMETRIA | SYMMETRY
reż. Konrad Niewolski, Polska 2004, 99’

Młody mężczyzna, Łukasz, zostaje aresztowany pod zarzutem napadu na starszą kobietę. Nie ma alibi, więc trafia do więzienia, gdzie musi nauczyć się według nowych więziennych reguł. Jego nadzieje na szybkie uwolnienie stopniowo maleją, a on sam adaptuje się do nowej rzeczywistości. Jego system wartości zmienia się. Odtąd nic już nie będzie takie samo. Film nakręcono w więzieniu w Białołęce.

wtorek, 23 marca, godz. 16.15 
BOISKO BEZDOMNYCH | THE OFFSIDERS 
reż. Kasia Adamik, Polska 2008, 126’

Historia bezdomnych zamieszkujących Dworzec Centralny, którzy pod wpływem spotkania z byłym piłkarzem reprezentacji Polski postanawiają stworzyć drużynę i wziąć udział w piłkarskich mistrzostwach świata bezdomnych. Pełna optymizmu opowieść o marzeniach i prawdziwej przyjaźni.

wtorek, 23 lutego, godz. 16.45 
CHAOS
| CHAOS
reż. Xawery Żuławski, Polska 2006, 124’

Debiut reżyserski Xawerego Żuławskiego, twórcy Wojny polsko-ruskiej. Trzech braci, trzy różne światy, trzy pomysły na wejście w dorosłość. Łączą ich marzenia o lepszym życiu, różni droga, którą idą do celu. Każdy ma własną receptę na szczęście. Każdy nosi w sobie bunt.

wtorek, 6 kwietnia, godz. 17.15 
PRĘGI | THE WELTS
reż. Magdalena Piekorz, Polska 2004, 91’

Opowieść o krzywdzonym w dzieciństwie Wojciechu, który w swym dorosłym życiu nie może uporać się z widmem despotycznego ojca. Owocuje to niemożnością okazywania uczuć i trudnościami w kontaktach międzyludzkich. Czy piękna Tania przywróci Wojciechowi wiarę w dobro?

wtorek, 20 kwietnia, godz. 18.15 
RYSA | SCRATCH
reż. Michał Rosa, Polska 2008, 95’

Joanna i Jan od wielu lat są szczęśliwym, dobrze dobranym małżeństwem. Ich niczym niezmącony spokój zakłóca wiadomość od anonimowego “przyjaciela”, informującego, iż Jan w okresie PRL-u współpracował z władzami komunistycznymi i donosił między innymi na ojca Joanny... Surowe, niepokojące studium psychologiczne. Twórcy filmu analizują proces rozpadu relacji międzyludzkich i zadają fundamentalne pytanie o wartość prawdy.

Bookmark and Share