kpb

Wciąż ją kocham

tytuł oryginalny: Dear John

reżyseria: Lasse Hallström
aktorzy: Amanda Seyfried, Channing Tatum, Richard Jenkins

czas trwania: 102 min.
produkcja: USA 2010
premiera: 2010-02-12

Opowiedziana z rozmachem historia o miłości, rozstaniu i zdradzie, oparta na najpoczytniejszej powieści Nicholasa Sparksa.

Film Lasse Hallströma, wielokrotnie nagradzanego twórcy Czekolady, Co gryzie Gilberta Grape'a i Kronik Portowych. W rolach głównych najpopularniejsi aktorzy młodego pokolenia: Channing Tatum znany z filmu Step Up, oraz Amanda Seyfried z Mamma Mia!

John Tyree (Channing Tatum) jest przystojnym żołnierzem Sił Specjalnych, odwiedzającym na przepustce ojca w Karolinie Południowej. Savannah Curtis (Amanda Seyfried) jest piękną, pełną ideałów studentką z bogatej rodziny z Południa, spędzającą w domu ferie wielkanocne. John i Savannah pochodzą z różnych światów, ale kiedy poznają się przypadkiem na plaży, natychmiast budzi się w nich wzajemne uczucie. To spotkanie zamienia się w szalony, dwutygodniowy romans, podczas którego rodzi się między nimi miłość. Kiedy John musi wracać do swojej jednostki, a Savannah do koledżu, obiecują sobie, że będą kontynuować znajomość listownie. Ich miłość rozkwita w bogatej korespondencji.

John i Savannah widują się sporadycznie. Okazuje się, że John będzie musiał dłużej pozostać na zagranicznej placówce, a Savannah pozostaje w kraju. Ich sytuacja coraz bardziej się komplikuje. Dziewczyna martwi się o bezpieczeństwo Johna, zaś on jest rozdarty między oddaniem służbie i pragnieniem życia w domu z Savannah. Na przekór wszystkiemu para usiłuje utrzymać swój związek. Kiedy jednak powrót Johna do domu w wyniku nagłej tragedii wywołuje emocjonalną burzę, młodzi kochankowie będą musieli przekonać się, czy ich miłość przetrwa.

Film prezentowany podczas Letniego Taniego Kinobrania (2011), tydzień 7: Między miłością a namiętnością.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share