kpb

FUTURE SHORTS_Extra 05_CRAZY LOVE

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM:

Łączny czas trwania pokazu: 87'

1) HEARTBREAKER (MSTRKRFT)
reż. Vincent Haycock, USA 2009, 3'20''
 
Grupa dzieciaków buszuje w lokalnym sklepie z przecenami - chwila na beztroską zabawę i romans z kasjerką, dopóki właściciel nie skończy swojej sjesty. Słodko-gorzka opowieść o pięknie chwili tuż przed złamaniem serca. Teledysk do piosenki grupy MSTRKRFT z gościnnym udziałem Johna Legend, wyreżyserowany przez Vincenta Haycocka - autora reklamówek dla Nike'a, Sony i Budweisera oraz wideoklipów, m.in. dla Editors.

2) A QUOI CA SERT L'AMOUR
reż. Louis Clichy, Francja 2006, 3'

Najbardziej kluczowe momenty w historii pewnej pary - od wręczania bukietów po rzucanie talerzami. Opowieść o pułapkach miłości rozegrana w rytm klasycznej piosenki z repertuaru Edith Piaf, będąca zręcznym połączeniem surowych rysunków tuszem z dynamiczną animacją 3D. Louis Clichy to reżyser, animator, autor storyboardów; współpracował m.in. ze studiem Pixar.

3) POSTE RESTANTE
reż. Marcel Łoziński, Polska 2008, 14'

Listy, których adresaci są nie do odnalezienia, trafiają do Urzędu Przesyłek Niedoręczalnych w Koluszkach. W Polsce jest ich co roku około miliona, wśród nich kilkanaście adresowanych do Pana Boga. Film opowiada historię jednego z tych listów. Nagrodzony „Srebrnym Smokiem” i nagrodą FIPRESCI na Krakowskim Festiwalu Filmowym 2009 nowy film jednego z najważniejszych polskich dokumentalistów - Marcela Łozińskiego. Łoziński jest członkiem Amerykańskiej Akademii Filmowej, ma na swoim koncie nominację do Oscara oraz nominację do nagrody EFA, jest autorem m.in. Wizyty, Ćwiczeń warsztatowych, 89 mm od Europy, Wszystko może się przytrafić, Jak to się robi.

4) HOW I MET YOUR FATHER
reż: Alex Montoya, Hiszpania 2009, 8'55''

Ana i Mikel wpadają do sypialni namiętnie się całując. Gdy jednak poważniej biorą się do rzeczy, Mikel nie staje na wysokości zadania. Rzucając niewyraźne przeprosiny wymyka się z pokoju z podkulonym ogonem. Czy Ana podejdzie do sprawy z dystansem i da chłopakowi jeszcze jedną szansę? How I Met Your Father nagrodzono laurami dla najlepszej aktorki w filmie krótkometrażowym na Iberoamerican Short Film Competition 2009. Alex Montoya to reżyser, scenarzysta, montażysta, producent i operator, twórca krótkiego kina z bogatą filmografią.

5) BABA
reż. Zuzana Kirchnerová-Spidlova, Czechy 2008, 20'

„Mama o nic mnie nie pytała. Po prostu sprowadziła babcię. Teraz leży pośrodku mojego pokoju, a ja muszę się nią zajmować. Cały czas”. Film studentki czeskiej FAMU, nagrodzony nagrodą Cinefondation na Festiwalu Filmowym w Cannes 2009.

6) LUV DELUXE (Cinnamon Chasers)
reż. Saman Keshavarz, USA 2009, 5'

W szalonym świecie granicę między życiem i śmiercią wyznacza po prostu punkt widzenia... Energetyczny i stymulujący wizualnie teledysk do piosenki Cinnamon Chasers dowodzący, jak zmiana perspektywy determinuje rozmaite autodestrukcyjne wybory. Reżyser Saman Keshavarz studiuje na Art Center College of Design w Pasadenie, jest twórcą filmów, wideoklipów i reklam, chciałby również pracować nad grami komputerowymi. „Jestem postrzelony” - mówi sam o sobie - „odrobinę zbyt energetyczny (graniczący z irytującym), pełen wariackich pomysłów. Kocham filmy, gry, DJing... i, oczywiście, reżyserowanie”.

7) LESSONS FROM THE NIGHT
reż. Adrian Francis, Australia 2009, 9'

Gdy zaczyna zmierzchać, a ludzie po skończonej pracy wracają do domów, tysiące osób dopiero zaczynają swój dzień roboczy. Wloką się podziemnymi parkami, zapełniają centra handlowe, wspinają na biurowe wieżowce, pozostawiając za sobą ślad błyszczących podłóg i opróżnionych koszy na śmieci. To sprzątacze - niewidzialna i źle opłacana armia, której potrzebna praca pozostaje niezauważona. W Lessons From The Night spędzamy noc z Maią, która rozmyśla nad życiem, pracą i muszlami toaletowymi podczas sprzątania cichych, pustych przestrzeni. Wyjaśnia nam przy okazji niektóre sekrety miasta - ślady ludzkiej obecności zostawiane przez nas każdego dnia, a także opowiada o swojej przeszłości w Bułgarii. Lessons From The Night to zarazem hołd dla pracowników fizycznych, jak i egzystencjalny film o sprzątaniu. Adrian Francis to autor krótkometrażowych fabuł i dokumentów; pokazywał swoje filmy na licznych festiwalach (m.in. w Melbourne, Nowym Jorku i Montrealu).

8) SUPPORT
reż. Borkur Sigthorsson, Islandia 2008, 1'

Mroczna satyra o umierającym pacjencie oddziału intensywnej terapii, który postanowi wziąć sprawy w swoje ręce i będzie musiał zmierzyć się z nieoczekiwanymi konsekwencjami swojego czynu. Borkur Sigthorsson to islandzki reżyser i fotograf, obecnie pracujący w Londynie. Nie ma zwierząt, hobby i nie jest zdolny do opalenia się.

BONUS:

9) THE ELEPHANT GARDEN
reż. Sasie Sealy, USA 2007, 19'37''

Opowieść o dwóch siostrach dorastających pośród ciągłych robót budowlanych i wszechobecnej czerwonej gliny Nowego Południa. Nagłe zainteresowanie miłością ze strony Elisabeth staje się problemem dla jej młodszej siostry. Zmagania Chloe mające na celu przywrócenie zamazującej się granicy między dzieciństwem a dorosłością zaowocują nowymi, tajemniczymi wrażeniami i sporym dramatem...

10) WHAT'S VIRGIN MEAN
reż. Michael Davies, Wielka Brytania 2008, 1'30''

Czasami małe pytania wymagają wielkich odpowiedzi...

Filmy prezentowane w ramach pokazu FUTURE SHORTS_Extra 05_CRAZY LOVE.


ZAPRASZAMY!

Bookmark and Share