kpb

Zdobyć Woodstock

tytuł oryginalny: Taking Woodstock

reżyseria: Ang Lee
aktorzy: Demetri Martin, Dan Fogler, Henry Goodman, Imelda Staunton, Paul Dano, Emile Hirsch, Liev Schreiber

czas trwania: 110 min.
produkcja: USA 2009
premiera: 2009-11-27

Urocza i zabawna podróż do Ameryki roku 1969, czasów dzieci kwiatów, pokoju i miłości!

Ang Lee, twórca Tajemnicy Brokeback Mountain i Ostrożnie, pożądanie!, powraca komedią o zaskakujących kulisach organizacji słynnego festiwalu muzycznego w Woodstock.

Film jest inspirowany pamiętnikiem Elliota Tibera, który odegrał zasadniczą rolę przy organizacji najbardziej kultowego festiwalu muzycznego w historii. Mężczyzna pracujący w motelu swoich rodziców w Catskills chciał tylko uratować od bankructwa rodzinny interes, a nieświadomie stał się inicjatorem wydarzenia, które przeszło do historii.

Lato 1969 roku. Dekorator wnętrz Elliot (Demetri Martin) odwiedza rodziców, którzy prowadzą podupadający motel El Monaco w górach Catskills, w stanie Nowy Jork. Chce pomóc im uratować motel, który jest ich źródłem utrzymania. Gdy dowiaduje się, że pomysłodawcy planowanego rockowego festiwalu muzycznego stracili pozwolenie na jego organizację w pobliskim miasteczku Wallkill, proponuje głównemu producentowi Michaelowi Langowi (Jonathan Graff) motel rodziców jako bazę; poznaje go też z sąsiadem, Maxem Yasgurem (Eugene Levy), który zgadza się wynająć swą ziemię na teren festiwalowy. Festiwal, który przejdzie do historii jako Woodstock, zmieni nie tylko oblicze kultury popularnej, ale także i jego własne losy.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share