kpb

FUTURE SHORTS_Extra 04_Beats from Above

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM:

Łączny czas trwania pokazu: 87'

1) CITY OF CRANES
reż.: Eva Weber / Wlk. Brytania / 2007 / 14'

Film, który zabiera widza w podniebną podróż, pozwalając obejrzeć świat oczami operatora dźwigu. Zastanawialiście się kiedyś, jak to jest pracować setki stóp nad ziemią w małej, metalowej klatce? City of Cranes zapewni wam poetycki wgląd w taką sytuację. Eva Weber pochodzi z Londynu, pracuje w fabule i dokumencie. Karierę rozpoczęła serią krótkich filmów dla BBC w latach 1998 - 2003. Jej dokument Intimacy of Strangers” pokazywano na ponad 50 festiwalach na całym świecie. City of Cranes z kolei zostało nagrodzone na festiwalu w Los Angeles.

2) BATHTUB IV
reż.: Keith Loutit / Australia / 2008 / 3'10''

Kołowrót „fałszywych miniatur” - technika tilt-shift - to kolejny przełom w animacji, a Keith Loutit, fotograf z Sydney, dowodzi swego mistrzostwa w tej opowieści o helikopterowej odsieczy na morzu. Tilt-shift pozwala pokazać prawdziwy świat jako wielką makietę, po której poruszają się miniaturowe figurki - zobaczcie, jak przeprowadzają akcję ratunkową!

3) DROP THE TOUGH (Groove Armada)
reż.: A+W / Wlk. Brytania / 2009 / 3'15''

Po co te wszystkie lustra w teledysku do piosenki grupy Groove Armada? Czy kryje się za tym jakiś plan? Wypełnijmy to miasto laserami!

4) STRESS (Justice)
reż.: Romain Gavras / Francja / 2008 / 6'45''

Podążaj za gangiem, który sieje spustoszenie w Paryżu, znacząc swój pochód śladem destrukcji gdziekolwiek się pojawi w teledysku do piosenki grupy Justice. Brutalny, chropawy i niepokojący wideoklip uderza nas głęboko, zmuszając do refleksji nad bezsensowną wrogością zakapturzonych łobuzów. Ojcem Romaina Gavrasa jest reżyser Costa-Gavras. Romain ma na swoim koncie kilka filmów pełnometrażowych (m.in. Sheitan z Vincentem Casselem) oraz klipów muzycznych (m.in. dla Simian Mobile Disco).

5) BEYOND HERE LIES NOTHING (Bob Dylan) 
reż.: Nash Edgerton / USA / 2009 / 4'10''

Do domu młodej kobiety zakrada się mężczyzna. Wizyta tego nieproszonego gościa przyjmie jednak niespodziewany obrót... Brutalna, dramatyczna opowieść o miłości rozegrana w rytm piosenki Boba Dylana z albumu „Together Through Life”. Reżyser, Nash Edgerton, to fachowiec pracujący po obu stronach kamery - aktor, reżyser, kaskader, montażysta, scenarzysta. Karierę rozpoczął w wieku 18 lat jako kaskader, pracował m.in. przy takich filmach jak Matrix i Gwiezdne Wojny. Jest autorem kilku nagradzanych krótkometrażówek (np.: znany widzom Future Shorts Lucky) oraz wideoklipów (m.in. dla Bena Lee, Eskimo Joe, Evermore i Missy Higgins).

6) HOW TO BREAK UP
reż.: Lev Yilmaz / USA / 2007 / 3'

Rytuał randkowania... w sześćdziesięciu prostych krokach. Kolejna część pokazywanego na licznych festiwalach filmowych cyklu Tales Of Mere Existence - animowanych komiksów, skupiających się na ponurych i absurdalnych aspektach codziennego życia. Lev Yilmaz to niezależny twórca z San Fransisco - filmowiec i autor komiksów. W swoich krótkometrażówkach używa techniki zainspirowanej filmem Henri-Georgesa Clouzot Tajemnica Picassa, pozwalającej obserwować proces powstawania rysunków bez ukazywania ręki autora.

7) GERANIUM
reż.: Mustafa Emin Buyukcoskun / Turcja / 2008 / 18'

Opowieść o handlarzu ulicznym, trudniącym się sprzedażą płyt z nielegalnymi kopiami filmów. Dni spędza on między swoją kawalerką a portem, gdzie pracuje. Pewnego dnia młoda dziewczyna pyta go o film, którego nigdy nie widział i jego życie zmienia się... Reżyser, Mustafa Emin Buyukcoskun, studiuje obecnie historię. Pracował jako asystent operatora przy filmach pełnometrażowych, ponadto zajmuje się kinem krótkometrażowym i dokumentalnym. Jest również krytykiem filmowym.

8) HUM
reż.: Soeren Bendt / Dania / 2007 / 8'45''

Ten mały robot postanowił ożywić swój świat szopy na narzędzia. Soren Bendt studiował rysunek, animację i storyboarding. Hum pokazywano na licznych festiwalach filmowych (m.in. Hollywood Film Festival, Edinburgh Film Festival, Interfilm Berlin).

9) WIEM KTO TO ZROBIŁ
reż.: Jan P. Matuszyński / Polska / 2009 / 25'
Thriller kryminalny, w którym nie wszystko jest takie, jak się wydaje. Wiarygodne portrety psychologiczne postaci i nie spadające nawet na minutę, napięcie sprawiają, że w przypadku Wiem kto to zrobił mamy do czynienia z intensywnymi 25 minutami. W rolach głównych Roma Gąsiorowska i Lesław Żurek.

Filmy prezentowane w ramach pokazu FUTURE SHORTS_Extra 04_Beats from Above.


ZAPRASZAMY!

Bookmark and Share