kpb

Zero

tytuł oryginalny: Zero

reżyseria: Paweł Borowski
aktorzy: Robert Więckiewicz, Sonia Bohosiewicz, Marian Dziędziel, Kamila Baar, Rafał Mohr, Roma Gąsiorowska, Aleksandra Popławska

czas trwania: 110 min.
produkcja: Polska 2009
premiera: 2009-10-23

FF Filmfest DC w Waszyngtonie 2010: Nagroda Główna
FF w Łagowie 2010: Grand Prix, Złote Grono

W wielkiej, bliżej nieokreślonej metropolii wstaje dzień. Na wysokim piętrze biurowca, w dużym gabinecie szefa międzynarodowej korporacji dzwoni telefon. Biznesmen chwilę wpatruje się w ekran komórki, aż w końcu odbiera. Dzwoni niechlujny tłuścioch jadący rozklekotanym vanem z dziwacznym towarzyszem. Pyta o decyzję. Chodzi o śledzenie pewnej osoby. Po chwili wahania biznesman potwierdza zlecenie. Nie przeczuwa, że jednym „tak” uruchamia lawinę wydarzeń, która wpłynie na losy części mieszkańców miasta.

To początek wielowątkowej historii, w której przetną się drogi wielu osób, a każda ich decyzja będzie miała konsekwencje nie tylko dla nich. Zero to opowieść o miłości i nienawiści, o zdradzających i zdradzanych, o przemocy i seksie oraz o zaskakujących tajemnicach, które poznamy w trakcie tej przedziwnej doby. Wprawiona w ruch machina nieodwracalnie zmieni życie bohaterów. Czy rzeczywiście nieodwracalnie?

Bardzo dobrze przyjęty na festiwalu w Gdyni kinowy debiut Pawła Borowskiego, wielokrotnie wyróżnianego i nagradzanego za swoje filmy krótkometrażowe Love Gamestation i Kocham Cię.

W filmie wystąpili m.in. Robert Więckiewicz (Dom zły, Wszystko będzie dobrze), Marian Dziędziel (Wesele, Wino truskawkowe), Roma Gąsiorowska (Pogoda na jutro, Wojna polsko-ruska), Przemysław Bluszcz (W dół kolorowym wzgórzem, Operacja Dunaj), Andrzej Mastalerz (Bracia Karamazow, Benek), Cezary Kosiński (Wino truskawkowe, Testosteron), Michał Tarkowski (Wodzirej, Personel), Kamilla Baar (Vinci, Generał. Zamach na Gibraltarze), Rafał Mohr (0_1_0, Nightwatching), Gabriela Muskała (Cała zima bez ognia), Sonia Bohosiewicz (Rezerwat).

Oficjalna strona filmu: www.filmzero.com

Film prezentowany w ramach cyklu Letnie Tanie Kinobranie, tydzień 4: Między dobrem a złem.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share