kpb

Spotkanie w Palermo

tytuł oryginalny: Palermo Shooting

reżyseria: Wim Wenders
aktorzy: Dennis Hopper, Giovanna Mezzogiorno, Milla Jovovich, Campino

czas trwania: 108 min.
produkcja: Niemcy/Włochy 2008
premiera: 2009-08-21

Najnowszy film Wima Wendersa, twórcy Buena Vista Social Club i Lisbon Story.

Romantyczny thriller o życiu, śmierci i miłości, która jest ostatecznym ratunkiem.

Wraz z bohaterem przemierzamy ulice Palermo w rytm fantastycznej muzyki: Beirut, Nicka Cave’a, Portishead, Lou Reeda, Calexico.

Po dwunastu latach kręcenia filmów w USA Wim Wenders wraca do domu i ojczystego kontynentu filmem Spotkanie w Palermo. To najbardziej osobisty film Wima Wendersa od wielu lat: intymny, zaskakujący i porywający.   

Finn (Campino) robi zdjęcia dla największych domów mody, współpracuje z najpiękniejszymi modelkami. W jego życiu nie brakuje intensywnych wrażeń, luksusu i sławy, powoli jednak zaczyna tęsknić za czymś innym. Sesja fotograficzna ze spodziewającą się dziecka Millą Jovovich zaprowadzi Finna do Palermo. Jednak zamiast odpoczynku spotka tu tajemniczego mężczyznę (Dennis Hopper), którego widział już w snach oraz młodą fascynującą kobietę (Giovana Mezzogiorno). Oboje sprawią, że podróż po obcym mieście stanie się podróżą w głąb siebie, która zmieni życie Finna.

W rolę fotografa Finna wcielił się Campino, wokalista Die Toten Hosen. Ponadto występują Giovanna Mezzogiorno (Okna, Miłość w czasach zarazy) i Dennis Hopper (Elegia, Blue Velvet).

Film jest także hołdem złożonym muzyce, ze specjalnym udziałem Lou Reeda i piosenkami, z których część powstała specjalnie do filmu. Na ścieżce dźwiękowej usłyszymy m.in. Nicka Cave’a (z zespołem Grinderman), Portishead, Iron&Wine, Calexico, Jasona Colletta, Beth Gibbons, Beirut, Bonniego „Prince’a” Billy’ego, Thoma, Get Well Soon i zespół Monta. Oryginalną muzykę napisał Irmin Schmidt, lider legendarnej niemieckiej grupy Can, która wywarła ogromny wpływ na współczesną scenę muzyczną.

Film prezentowany w ramach przeglądu Letnie Tanie Kinobranie, tydzień 5: Z miasta do miasta.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share