kpb

Genua. Włoskie lato

tytuł oryginalny: Genova

reżyseria: Michael Winterbottom
aktorzy: Colin Firth, Catherine Keener, Hope Davis, Willa Holland, Perla Haney-Jardine

czas trwania: 98 min.
produkcja: Wielka Brytania 2008
premiera: 2009-06-12

MFF w San Sebastian 2008: Srebrna Muszla dla najlepszego reżysera

Poruszająca opowieść o miłości i sile przebaczenia z Colinem Firthem w roli głównej, zrealizowana przez znakomitego brytyjskiego reżysera, Michaela Winterbottoma.

W jego najnowszym filmie Genua. Włoskie lato, włoskie miasto Genua staje się nowym domem dla Joe’ego (Colin Firth) i jego dwóch córek Kelly i Mary (Willa Holland, Perla-Haney Jardine). Ich matka (Hope Davis) niedawno zginęła w tragicznym wypadku samochodowym w USA, ale pod czułą opieką przyjaciółki Joe’ego, Barbary (Catherine Keener), rodzina powoli odzyskuje spokój. Podziwiany przez młode studentki ojciec z coraz większym entuzjazmem podchodzi do obowiązków wykładowcy uniwersyteckiego. Za sprawą zauroczonych nią przystojnych Włochów, Kelly poznaje najciekawsze zakamarki miasta. W trakcie swoich wycieczek Mary zauważa z kolei ducha zmarłej matki, błąkającego się za nią krok w krok po krętych uliczkach Genui...

Michael Winterbottom (Cena odwagi z Angeliną Jolie, nagrodzona Złotym Niedźwiedziem Droga do Guantanamo, Kod 46 z Timem Robbinsem i Samanthą Morton) przedstawia poruszającą opowieść o miłości i przebaczeniu, rozgrywającą się w pięknych włoskich krajobrazach. Popularny za sprawą ról w Mamma Mia oraz Dzienniku Bridget Jones Colin Firth gra u boku wschodzących gwiazd Hollywood, znanej z serialu Życie na fali i Plotkara Willi Holland oraz Perli Hayne-Jardine, która ma już za sobą role w hitach Spiderman 3 i Kill Bill vol. 2, a także cenionych aktorek charakterystycznych: Catherine Keener (nominowana do Oscara za kreacje w Być jak John Malkovich i Capote) oraz Hope Davis (Schmidt, Kumple na zabój).

Film prezentowany w ramach przeglądu Letnie Tanie Kinobranie, tydzień 5: Z miasta do miasta.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share