kpb

Afonia i pszczoły

tytuł oryginalny: Afonia i pszczoły

reżyseria: Jan Jakub Kolski
aktorzy: Grażyna Błęcka-Kolska, Mariusz Saniternik, Andriej Biełanow

czas trwania: 108 min.
produkcja: Polska 2009
premiera: 2009-06-05

Najnowszy film Jana Jakuba Kolskiego! Twórca Historii kina w Popielawach i Jasminum przedstawia opowieść o pasji, pożądaniu, zdradzie i... sztukach walki. Historia namiętności, która łączy i dzieli trójkę głównych bohaterów, dwóch mężczyzn i kobietę instynktownie łaknącą miłości...

Afonia i pszczoły to opowieść o nieoczekiwanej miłości i niepohamowanej sile uczuć. Afonia mieszka wraz z chorym mężem, legendarnym mistrzem zapasów. Afonia ma jedną wielką pasję, jaką jest filmowanie. Prawie w ogóle nie rozstaje się z nakręcaną ręcznie kamerą rejestrując wszystko, co wydaje jej się interesujące. Jednak każdy jej dzień wygląda podobnie, jest pogodzona ze swoim losem i nie oczekuje już od życia zbyt wiele.

I wtedy niespodziewanie pojawia się On. Afonia początkowo podchodzi do nieznajomego z dystansem, wkrótce jednak staje się on kolejnym obiektem jej pasji filmowej...i życiowej. Wywiązuje się między nimi pełen namiętności romans, który burzy jej poukładany świat i stawia przed nieoczekiwanymi wyborami. Okazuje się, że tajemniczy przybysz jest również mistrzem zapasów. Przybył do domu Afonii, by poznać tajemnicę jej męża, ale niespodziewanie spotkał miłość... Któregoś dnia mężczyzna znika bez słowa.

W filmie obok ulubionych aktorów Jana Jakuba Kolskiego (Grażyny Błęckiej-Kolskiej i Mariusza Saniternika) występuje Andriej Biełanow - mistrz międzynarodowej klasy judo.


ZWIASTUN:

 

Bookmark and Share