kpb

49. Krakowski Festiwal Filmowy - 29 maja

49. KRAKOWSKI FESTIWAL FILMOWY

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM projekcji w Kinie Pod Baranami:

C - Sala Czerwona
N
- Sala Niebieska


29 maja, piątek

C  14.30  W Środku Europy: Węgry
Gogo & George, reż. Emoke Konecsny
GOGO & GEORGE, reż. Emőke Konecsny, 2008, 39'
- Wspaniała historia miłości od pierwszego wejrzenia. „Kiedy wszedł do pokoju, powiedziałam sobie: zostanie moim mężem”, powiedziała Ona. Zafascynował ją On - przystojny mężczyzna z klasą, który przybył na Węgry z amerykańską misją wojskową. Razem zwiedzili cały świat i wszędzie mieli przyjaciół - od Otto von Habsburga po Charlesa Chaplina. Film o ważności dobrych wspomnień.

SZPIEDZY W SKALNYM GNIEŹDZIE | KÉMEK A PORFÉSZEKBEN
reż. Zsigmond Papp Gábor, 2009, 51'
- Opowiedziana w „bondowskim” stylu, ale bez szczęśliwego zakończenia, historia Gabora Rimnera, działającego na Węgrzech od 1973 roku agenta CIA. Amerykanie nie dali wiary największym jego rewelacjom. Film nagrodzony jako najlepszy dokument (ex aequo) podczas 40. Magyar Filmszemle w 2009 roku.

D-DUR, reż. Barbara Vági, Csaba Talan, 2008, 32'
- W jaki sposób godnie przeżyć swe ostatnie lata, mieszkając w domu starców, gdy w słabnącym ciele funkcjonuje jeszcze zdrowy duch? Film, w którym każdy z nas mógłby zagrać kiedyś tę najlepszą rolę i - jak główny bohater - jeszcze raz dać z siebie wszystko, bo prawdziwa sztuka wymaga poświęceń.

C  17.00  Krakowskie Premiery Dokumentalne 1
RADIO WOLNYCH INDIAN | NO MORE SMOKE SIGNALS
reż. Fanny Bräuning , Szwajcaria 2008, 90'

- Spojrzenie na wstydliwą stronę amerykańskiego mitu o wzorcowej i sprawiedliwej demokracji. Dokument przedstawia plemię Indian Lakhota, którzy żyją w rezerwacie w Południowej Dakocie. Nie zagojone rany spowodowane krwawą i brutalną historią wciąż bolą, nie pozwalając zapomnieć o tragicznej przeszłości.

22.30  Krakowskie Premiery Dokumentalne 2
DZIEWICTWO | DEVSTVENNOST, reż. Vitalij Mansky, Rosja 2008, 86’

- Trzy młode dziewczyny z trzech prowincjonalnych rosyjskich miasteczek wybierają się do Moskwy. Marzeniem każdej z nich jest zdobycie pieniędzy, a ich kartą przetargową ma być ich dziewictwo. Kristina wybiera się do reality show i jest gotowa stracić niewinność przed kamerami. Karina zostaje gwiazdą porno, a Katya umieszcza propozycje sprzedania swojego dziewictwa w internecie. Tym trzem historiom towarzyszy gorzka refleksja, że w dzisiejszym świecie dosłownie wszystko jest na sprzedaż, a wszelkie wartości zaczynają tracić swoje znaczenie.

Pokazy filmów w ramach 49. Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

ZAPRASZAMY!

Bookmark and Share