kpb

Wyspa dinozaura

tytuł oryginalny: Urmel aus dem eis

reżyseria: Reinhard Klooss, Holger Tappe

czas trwania: 87 min.
produkcja: Niemcy 2006

Pod koniec lat 60. pisarz Max Kruse powołał do życia Dyzia - niesfornego dinozaura prosto z epoki lodowcowej. Od tamtej pory na świecie sprzedano miliony egzemplarzy jego książek. Teraz, dzięki ekranizacji powieści także widzowie w Polsce mogą nareszcie poznać tę przemiłą postać.

Animowaną wersję przygód Dyzia wyprodukowano z ogromnym rozmachem. Jest to opowieść o przyjaźni, akceptacji i miłości, co sprawia, że Wyspa dinozaura to film dla całej rodziny.

Akcja filmu rozgrywa się na małej wulkanicznej wysepce leżącej na samym środku oceanu. To właśnie tu mieszka i pracuje uroczy, ale zwariowany Profesor Horacjusz Tiberton. Kiedy pewnego dnia Profesor postanawia założyć na wyspie szkołę, oprócz swojego zaadoptowanego syna - Bartka przyjmuje do niej całą grupę nietypowych uczniów. Życie beztrosko upływa im na codziennych obowiązkach, dziecinnych zabawach i igraszkach oraz na nauce ludzkiej mowy. Aż do momentu, kiedy fale nieoczekiwanie wyrzucają na brzeg tajemniczy lodowiec. W jego sercu ukryte jest prastare jajo, które mieszkańcy wyspy natychmiast otaczają troskliwą opieką.

Po długich dniach starań wykluwa się z niego zagadkowe, zielone stworzenie: Dyzio, dinozaur prosto z epoki lodowcowej. To wydarzenie kładzie kres spokojnemu życiu i to nie tylko na wyspie...

Film prezentowany w ramach cyklu Baranki dzieciom.

Bookmark and Share